Rząd Kanady rażąco narusza konstytucję

Opublikowano: 03.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1710

Kanadyjski rząd federalny stoi w obliczu nieuchronnego postępowania prawnego, które jest w trakcie przygotowań, dotyczącego nowych i niekonstytucyjnych ograniczeń w podróżowaniu.

Według strony internetowej Justice Centre for Constitutional Freedoms, „przygotowywane jest natychmiastowe postępowanie prawne przeciwko rządowi Trudeau w związku z deklaracją, że mieszkańcy Kanady zostaną poddani obowiązkowej kwarantannie na własny koszt po powrocie z podróży międzynarodowej, niezależnie od ich negatywnego testu COVID. Środki te stanowią rażące naruszenie Kanadyjskiej Karty Praw i Wolności, w tym prawa do wjazdu i wyjazdu z Kanady, prawa do wolności i bezpieczeństwa osoby, prawa do niestosowania arbitralnego zatrzymania lub pozbawienia wolności, prawa do porady prawnej i nie podlegania okrutnej i wyjątkowej karze”.

Centrum wysłało również pismo do ministra transportu Omara Alghabry, w którym potępiło nowe środki. W oświadczenie na ich stronie internetowej czytamy: „Ponadto Centrum Sprawiedliwości zwróciło uwagę, że rząd federalny już aresztuje Kanadyjczyków przybywających do kraju drogą powietrzną i transportuje ich do tajnego miejsca, mimo że mają negatywny wynik testu PCR”.

„Obywatele ci są przetrzymywani bezprawnie, mimo że nie zostali skazani za żadne przestępstwo, nie mieli dostępu do prawnika i nie stawili się przed sędzią. Funkcjonariusze organów ścigania najwyraźniej odmawiają poinformowania członków rodziny o miejscu przetrzymywania ich bliskich. Taka polityka jest kojarzona z najbardziej represyjnymi i niedemokratycznymi reżimami na świecie i całkowicie nie do przyjęcia” – kontynuuje oświadczenie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: ThePostMillennial.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. vannamond 03.02.2021 17:56

    Kanada Kanada… Ludzie już zapomnieli jak obdzierali jeńców że skóry w tzw wojnie o niepodległość albo masakry cywilów w Europie, Indochinach, Korei a ostatnio Afganistanie. Taki kraj.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.