Rząd Kanady nakazał dwóm firmom zakończyć działaność

Opublikowano: 29.05.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1657

Rząd Kanady nakazał dwóm firmom technologicznym w Kolumbii Brytyjskiej zaprzestanie działalności ze względów bezpieczeństwa narodowego.

Minister innowacji Francois-Philippe Champagne w swoim komunikacie 24 maja nie podał uzasadnienia decyzji, stwierdzając jedynie, że sprawa dotyczy „inwestycji zagranicznych”.

Jedna z firm, Bluvec Technologies Inc., specjalizuje się w obronie przed dronami i w zeszłym roku sąd w Kolumbii Brytyjskiej uznał, że dostarczyła skradzioną technologię chińskiej firmie. Jej założyciel i dyrektor generalny, Junfeng (Jack) Jia, zanim około dziesięciu lat temu przeniósł się do Vancouver, pracował w chińskiej branży technologicznej.

Druga firma, której zamknięcie nakazano w Ottawie, Pegauni Technology Inc., zajmuje się bezprzewodowymi produktami zabezpieczającymi i która najwyraźniej została już zamknięta. Jej strona internetowa jest nieaktywna. Obie spółki powstały w odstępie kilku miesięcy w 2018 roku i mieszczą się na tej samej ulicy w Burnaby.

Firmom nakazano „zaprzestania wszelkiej działalności w Kanadzie” po „rygorystycznej kontroli ds. bezpieczeństwa narodowego i wywiadu” – powiedział Champagne. „Chociaż Kanada w dalszym ciągu chętnie przyjmuje bezpośrednie inwestycje zagraniczne, będziemy działać zdecydowanie, gdy inwestycje zagrażają naszemu bezpieczeństwu narodowemu” – dodał.

W listopadzie 2022 r. pan Champagne nakazał trzem chińskim spółkom surowcowym zbycie ich udziałów w kanadyjskich kluczowych firmach zajmujących się minerałami, powołując się na zagrożenia bezpieczeństwa narodowego dla kanadyjskich łańcuchów dostaw.

SkyCope Technologies Inc. z siedzibą w Vancouver twierdzi, że Bluvec uzyskała kody źródłowe systemów przeciwdziałania dronom od byłych pracowników SkyCope i włączyła je do technologii namierzania. Następnie Bluvec sprzedał tę technologię chińskiej firmie Lizheng Technology.

Jia sam był byłym pracownikiem SkyCope, pracował jako dyrektor ds. technologii firmy w latach 2016–2017, kiedy to, jak wynika z dokumentów sądowych, odszedł w wyniku sporu z dyrektorem generalnym SkyCope, Zhenhua Liu.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 29.05.2024 18:55

    Już żyjemy w “ciekawych czasach”.
    Inwigilacja, zamordyzm, manipulacja, autokratyzm, kontola.
    Potrzebny jest jeszcze tylko cyfrowy pieniądz z datą ważności i z naszej cywilizacji nie pozostanie NIC, bo ludziom nie chce się protestować, bo ludzie nie chcą być wolni:)
    The End.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.