Ontario chce rozszerzyć nakazy „hotelowych aresztów”

Opublikowano: 01.05.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1691

Ontario zwróciło się do rządu federalnego o wprowadzenie obowiązkowego trzydniowego programu kwarantanny hotelowej dla osób podróżujących przez granice lądowe.

W liście do kanadyjskiego ministra bezpieczeństwa publicznego Billa Blaira i ministra zdrowia Patty Hajdu, rząd Forda zauważył, że istnieją doniesienia o osobach rezerwujących loty na pobliskie lotniska w USA, a następnie przekraczających granicę lądową.

W obecnej sytuacji każdy, kto podróżuje do Kanady samolotem z zagranicy, musi po przylocie przystąpić do testu na obecność COVID-19 i zarezerwować hotel na trzy noce, w którym będzie mógł odizolować się i poczekać na wyniki. Hotel należy zarezerwować przed przyjazdem do kraju.

Jeśli dana osoba otrzyma negatywny wynik testu COVID-19, może kontynuować 14-dniowy okres kwarantanny w innym miejscu.

Zasady są odmienne dla tych, którzy przekraczają granicę lądową.

Podróżni muszą pokazać negatywny wynik testu COVID-19 wykonanego w ciągu 72 godzin od przyjazdu i udowodnić, że mają plan na 14-dniowy okres kwarantanny. Podróżni otrzymają również kolejny test na COVID-19, który odbędzie się osiem dni po przyjeździe.

„W przypadku kilku lądowych przejść granicznych między Stanami Zjednoczonymi a prowincją Ontario ta luka stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i dobrostanu mieszkańców Ontario ze względu na możliwość dalszego przedostania się mutacji COVID-19 do prowincji” — czytamy w liście podpisanym przez prokuratora generalnego i ministra spraw wewnętrznych Sylvię Jones i Minister Zdrowia Ontario Christine Elliott.

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni ponad 150 000 osób — nie licząc kierowców komercyjnych — przekroczyło granice lądowe Kanady. Obejmuje to dziesiątki osób, które przekroczyły granicę między 24 kwietnia a 26 kwietnia 2021 r., po podróży z krajów, z których bezpośrednie loty do Kanady są obecnie zakazane. To nie jest tylko problem Ontario — jest to problem obejmujący całą Kanadę ” czytamy.

Jones i Elliott w szczególności wzywają do wprowadzenia obowiązkowej trzydniowej kwarantanny w wyznaczonym przez władze federalne hotelu na przejściach o największym natężeniu ruchu, w tym w Niagara, Windsor, Sarnia i Brockville. Osoby podróżujące przez Rainbow Bridge również podlegałyby zasadom kwarantanny.

„Ważne jest, aby wszyscy podróżujący w tych regionach spełniali ten sam wymóg kwarantanny, aby zapewnić ochronę wszystkich punktów wjazdu” — czytamy w liście.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. woma123 02.05.2021 00:11

    HI

    Może się powtarzam, ale to brzmi jak Matrix! Plan kwarantanny, izolacja hotelowa, program kwarantanny, … Ludzie! Co my daliśmy z siebie zrobić! Zakolczykować i pozamykać w oborach jak bydło.

    DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.