Rząd Kanady chce „pomóc” ustalać obywatelom, „co jest prawdą”

Opublikowano: 22.11.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 803

Podczas swoich zagranicznych podróży w ub. tygodniu zarówno premier Justin Trudeau, jak i minister bezpieczeństwa publicznego Marco Mendicino, zwrócili uwagę na kwestię „dezinformacji”, podkreślając, że Kanada koncentruje się na tej kwestii na arenie międzynarodowej.

Mendicino napisał na „Twitterze” 19 listopada, że ​​w przyszłym roku Kanada będzie gospodarzem szczytu krajów G7 na temat zwalczania „dezinformacji”. „Przejmując wiodącą rolę w G7, Kanada zaprosiła ministrów spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa publicznego na szczyt na temat zwalczania dezinformacji, która jest obecnie jednym z najbardziej wszechobecnych zagrożeń dla wszystkich naszych demokracji” – napisał kanadyjski minister bezpieczeństwa publicznego.

Mendicino wydał podobne oświadczenie 17 listopada na szczycie G7 w Niemczech z udziałem ministrów spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa innych krajów. Napisał na „Twitterze”, że jeśli chodzi o „radzenie sobie ze wzrostem dezinformacji i dezinformacji w Internecie, G7 jest zjednoczone”. Mendicino uznał, że „rynek dezinformacji” jest znacznie większy niż „rynek wiarygodnych informacji” i że Kanadyjczycy potrzebują pomocy w ustaleniu, co jest wiarygodne. Powiedział również, że duże platformy technologiczne i media społecznościowe muszą upewnić się, że „przestrzegają warunków własnych umów użytkownika”, aby stawić czoła dezinformacji.

Trudeau na szczycie Business 20 na Bali 14 listopada powiedział, że Kanada zamierza uregulować kwestię „nękania i przemocy” w Internecie. Trudeau dodał, że Kanada „przewodzi odpowiedzialnemu rozwojowi i wykorzystaniu sztucznej inteligencji”. Powtórzył komentarz Mendicino na temat dużych firm technologicznych, mówiąc, że mają obowiązek „zareagować na nękanie i przemoc w Internecie, aby zapewnić zaufanie do technologii”. „Zawsze zapewniając i broniąc wolności słowa, musimy jasno powiedzieć, że zastraszanie i atakowanie ludzi w Internecie nie może być w porządku” – zadeklarował premier.

Rząd federalny przedstawił ustawę C-11, czyli ustawę o transmisji strumieniowej online, która, jeśli zostanie przyjęta przez Senat, pozwoli Kanadzie regulować wszystkie treści online, w tym treści generowane przez użytkowników i twórców online. Było to odejście od wcześniejszych obietnic, że ustawa nie będzie regulowała codziennego korzystania z mediów społecznościowych przez Kanadyjczyków.

Podczas pobytu w Niemczech Mendicino powiedział również, że uczniowie szkół średnich muszą być edukowani, jak rozpoznawać „dezinformację”, a także oszukańcze e-maile, SMS-y i oszustwa internetowe, ponieważ są one powszechne i wyrafinowane.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

10

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 22.11.2022 16:32

    W PE już taką ustawę przegłosowali i stopniowo ją wprowadzają. Pozostanie tylko ich propaganda Orwellowska.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.