Rząd gotów zwiększyć składkę do Unii Europejskiej

Opublikowano: 05.12.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2531

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zadeklarował, że rządzący są gotowi płacić wyższa składkę do wspólnego budżetu Unii Europejskiej. Deklaracja ta jest głównie wynikiem opuszczenia unijnych struktur przez Wielką Brytanię, która będzie co prawda dostarczać pieniądze do wspólnej kasy jeszcze do 2023 roku, ale później powstanie spora luka jaką mają zapełnić między innymi pieniądze polskich podatników.

Podczas wywiadu w programie trzecim Polskiego Radia, szef resortu inwestycji i rozwoju mówił między innymi o skutkach opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. Tak zwany „Brexit” powoduje więc, że do 2023 roku Brytyjczycy będą wciąż płacić składkę do unijnego budżetu, która wynosi obecnie pomiędzy 12 a 14 miliardów euro rocznie, czyli blisko 10 proc. wszystkich wpływów do kasy Brukseli. Po tym terminie Wielka Brytania nie będzie już przekazywać tych pieniędzy.

Głównym skutkiem odpływu tych pieniędzy może być obcięcie funduszy na unijną politykę spójności, która oznacza głównie finansowanie inwestycji infrastrukturalnych we wschodniej części UE. Z tego powodu rząd Mateusza Morawieckiego oraz władze innych państw naszego regionu chcą wpłacać więcej pieniędzy do brukselskiego budżetu. Kwieciński nie wyjaśnia jednak, dlaczego środki te nie mogą zostać wydane przez rządzących bez pośrednictwa unijnych biurokratów.

Na podstawie: PolskieRadio.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dario 05.12.2018 18:26

    A pytał ktoś Polaków o zdanie? To już wiecie na kogo nie głosować w następnych wyborach.

  2. agama 05.12.2018 20:38

    chyba marzy mu się sytuacja jak we Francji

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.