Rząd chce by wypłaty były domyślnie bezgotówkowe

Opublikowano: 23.04.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 274

Wg „Pulsu Biznesu” Ministerstwo Rozwoju chce skończyć z wypłatą wynagrodzeń pracownikom w gotówce. Wynagrodzenia przelewane na konto mają być wg resortu receptą na zwalczanie szarej strefy.

„Kodeks pracy stanowi, że pensję wypłaca się w gotówce. W praktyce zdecydowanie przeważa jednak formalny wyjątek, czyli przelewanie wypłaty na konto bankowe. Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, w tej formie wynagrodzenie dostaje aż 87 proc. Polaków” – donosi „Puls Biznesu”.

Ministerstwo Rozwoju chce wprowadzić do “Kodeksu pracy” zapis o domyślnym wysyłaniu wynagrodzenia na konto bankowe. Propozycja została zawarta we właśnie opublikowanym przez resort projekcie ustawy o skróceniu okresu przechowywania akt pracowniczych z 50 do 10 lat.

Źródło: 1917.net.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Zwalczanie szarej strefy poprzez likwidację gotówki, to tylko zapora dymna procesu o wiele bardziej złowrogiego. Oczywiście za pomocą głównego ścieku medialnego i odpowiedniej propagandy ludzie raczej nie będą się buntowali. Jeżeli zaczną się buntować, to będą to nieliczni i pewnie będzie już daleko za późno.

Maximov
Użytkownik
Maximov

@Wędrowny
Pieniądz bezgotówkowy istnieje tylko wtedy, gdy jest internet bezprzewodowy i, co oczywiste, energia elektryczna.
Zaburzenia w dostawie choć jednego z nich skutecznie nauczą ludzi braku zaufania do wirtualnego pieniądza.
Czy powinniśmy zatem, dla dobra ludzkości, trochę ludzi “wyedukować” w tym kierunku?

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Maximov prawda , zmiana systemu dla tworzenia i uwolnienia darmowej energii, albo wojna niszcząca w tym zagłada obecnej cywilizacji.

Turambar
Użytkownik
Turambar

20% PL pkb chcą zlikwidować dziwni ludzie przecież ten kraj się rozsypie jak tak zrobią