Rząd chce ułatwić imigrację lekarzy

Opublikowano: 06.06.2019 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 803

Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowy projekt zmian mający na celu ułatwienie podejmowania pracy przez lekarzy spoza Unii Europejskiej, stąd porusza on głównie kwestie nostryfikacji dyplomów spoza naszego kraju. Przedstawiciele samorządu lekarskiego zauważają przy tym, że rządzący nie zamierzają w żaden sposób podnosić wynagrodzeń w służbie zdrowia.

Pierwszy projekt w tej sprawie wpłynął do resortu zdrowia w styczniu i dotyczył nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Został on wówczas przygotowany przez zespół ministerialny z udziałem lekarzy i rezydentów, zaś ostatecznie ministerstwo opracowało swoją własną wersję i przekazało ją kilka dni temu do konsultacji publicznych.

Nowa wersja nowelizacji znacząco odbiega od tej przedstawionej przez zespół ministerialny na początku roku. Przede wszystkim nie przewiduje ona podwyżek dla lekarzy oraz nie zgadza się na zwiększenie urlopu szkoleniowego przed Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym.

Przewodniczący wspomnianego zespołu, wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie dr Jarosław Biliński, zwraca natomiast uwagę na fakt, iż połowa projektu Ministerstwa Zdrowia dotyczy zmian w prawie związanych z nostryfikacją dyplomów lekarzy spoza Unii Europejskiej. Nowela miałaby więc umożliwiać cudzoziemcom odbywanie stażu podyplomowego na zasadach obowiązujących obywateli polskich.

Na podstawie: Prawo.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Ryszard 07.06.2019 00:49

  Co by ie mówić o rządzie Kaczyńskiego to jest to najlepszy rząd od początku istnienia 3 RP. Budżet nie jest z gumy. Pieniądze się nie mnożą. Oni i tak podwyższyli wielu grupom kasę. Jakby nie patrzeć. Chociaż oczywiście jestem za innym rozwiązaniem. Obniżyć podatki i po temacie.

 2. cacor 07.06.2019 11:00

  @Ryszard:
  Podatki można obniżyć, ale myślę, że efektywniejsze będzie uproszczenie prawa.
  W tej chwili prawo jest tak skomplikowane, że potrzeba zatrudniać kolejne rzesze urzędników do jego interpretacji oraz nadzoru.
  Np. zniesienie całkowicie podatku PIT – kary dla pracujących.
  Zrównanie stawek VAT dla wszystkich – 15%.
  Zlikwidowanie wszystkich ulg, dodatków oraz innych przepisów pozwalających unikać wyższych stawek.
  Zlikwidowanie wszelkiego zbędnego i populistycznego rozdawnictwa.
  Zwolnienie masy nieprodukcyjnych urzędników – przy prostym i jasnym prawie co najmniej 80-90% będzie można zwolnić.

 3. donkey 07.06.2019 13:26

  @Ryszard
  Faktycznie, rząd Kaczyńskiego jest najlepszym w III RP. Jeszcze żaden rząd tak Polski nie upadlał w oczach świata i tak dobrze nie sprzedawał Polski żydom syjonistycznym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.