NowoczesnaPL zajmuje się astrologią i spirytyzmem?

Opublikowano: 08.07.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 838

Znamy już powody odmownej decyzji w sprawie rejestracji fundacji „Nowoczesna”, wydanej przez warszawski sąd na początku czerwca. Jak ujawnił na w mediach społecznościowych Ryszard Petru – wniosek został odrzucony m.in. ze względu na podejrzenie prowadzenia działalności spirytystycznej, paramedycznej i astrologicznej.

Twórca nowego neoliberalnej formacji na polskiej scenie politycznej, wieloletni współpracownik Leszka Balcerowicza – Ryszard Petru miał poważne problemy z zarejestrowaniem swojej fundacji. Co prawda wniosek do sądu wpłynął już pod koniec kwietnia, jednak z powodu licznych nieprawidłowości został odrzucony. Jak się dowiadujemy ze skanu dokumentu, opublikowanego na profilu biznesmena – chodziło o zapisy w statucie fundacji, które według sądu wskazują na to, że wnioskodawca zamierza prowadzić działalność gospodarczą – zakazaną w przypadku organizacji non profit. W uzasadnieniu można przeczytać, że fundacja planowała prowadzić m.in. warsztaty, seminaria, wystawy, działalność doradczą, a także działalność paramedyczną, astrologiczną i spirytystyczną.

Opinia sądu spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem niektórych komentatorów. “Brawo sąd! Przecież neoliberalna ideologia to dziś wyłącznie spirytystyczne ożywianie trupa. Utopijna magia, w dodatku szkodliwa, więc – czarna. A Wasze recepty i prognozy tak bliskie są rzeczywistości jak wróżby astrologów. Szacunek więc dla instytucji Polskiego Państwa za przenikliwy werdykt!” – napisał na “Facebooku” Marek Tobolewski, znany działacz krakowskiej lewicy.

Nowy projekt wyznawców wolnorynkowego kapitalizmu pierwszą wpadkę zaliczył już na starcie. Pod koniec maja br. okazało się, że jego nazwa – NowoczesnaPL, brzmi niemal identycznie jak Nowoczesna Polska, jedna z najbardziej zasłużonych organizacji trzeciego sektora, zajmująca się walką o wolność korzystania z dóbr kultury. Prezes zarządu tej fundacji, Jarosław Lipszyc, wystosował ostrą notę protestacyjną. “Ogromnie niepokoi nas ponowne wykorzystywanie nazwy naszej fundacji do celów politycznych. Zarząd fundacji rozważa podjęcie kroków prawnych w celu ochrony nazwy i tożsamości fundacji w związku z używaniem przez Ryszarda Petru i związane z nim osoby słów “Nowoczesna Polska” na określenie inicjatyw politycznych”. Liderzy NowoczesnejPL zignorowali jednak list Lipszyca.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. adambiernacki 08.07.2015 12:32

  Fundacja Pro Spirituali?

 2. Rozbi 08.07.2015 14:12

  “Nowy projekt wyznawców wolnorynkowego kapitalizmu” pfff :D:D – doslownie parsknalem na monitor
  Tacy oni wolnorynkowi jak Piotr Szumlewicz albo Janusz Palikot. Tylko retoryka inna.

 3. XXIRapax 08.07.2015 21:03

  No to kiedy pierwszy iwęt z podróżami katastralnymi?

 4. luzak1977 08.07.2015 22:28

  Bo oni chcą wygrać wybory “czaramy”

 5. che 09.07.2015 11:15

  Agenda illuminati ?

 6. XXIRapax 09.07.2015 17:04

  @che 09.07.2015 11:15
  Chyba agencja ds. upowszechniania głupoty i “odwalania cyrków”…

 7. skyhigh 10.07.2015 11:53

  wczoraj widzialem jak petru tłumaczył sie i kluczył na wizji, rzeczywiście okazało się, że jego wiedza ekonomiczna i doradztwo w tej materii to nic innego jak wróżenie z fusów lub z gwiazd /telewizyjnych/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.