Rydzykowi grozi do 10 lat więzienia

Opublikowano: 25.02.2021 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 661

Redemptoryście z Torunia grozi nawet 10 lat więzienia. Powód? Ojciec Tadeusz Rydzyk nie udostępnił pełnych informacji na temat finansowania Fundacji Lux Veritatis, której jest prezesem. Nie wiadomo zatem do końca, skąd Fundacja miała pieniądze i na co ja przeznaczała. Jak wcześniej wspomniano, ojciec Tadeusz Rydzyk oraz jego bliscy współpracownicy, mają odpowiadać za nieudostępnienie informacji publicznej. A należy zaznaczyć, że jest to obowiązkowe. Wszystko swój początek ma jeszcze w 2016 roku, kiedy to wspomniana Sieć Obywatelska Watchdog złożyła wniosek. W nim domagała się od Lux Veritatis udostępnienia informacji na temat finansowania ze środków publicznych. Jak jednak łatwo się domyślić, fundacja tego nie zrobiła. A gdy w końcu się do tego zabrała – zrobiła to w sposób niepełny. Sprawą zajmie się teraz sąd.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o