Rybnik przeznaczy 40 mieszkań dla Ukraińców

Opublikowano: 12.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2851

4 mln zł – tyle pozyskał Rybnik z funduszy unijnych na remont kilkudziesięciu pustostanów. Mieszkania socjalne mają być jednak przeznaczone dla Ukraińców. Mieszkańcy mają mieszane uczucia.

„Rybnik pozyskał 3,9 mln zł z funduszy unijnych na remont 40 nieużytkowanych pustostanów na mieszkania o charakterze socjalnym. Mieszkania będą przeznaczone dla uchodźców wojennych z Ukrainy” – donosi na swojej stronie rybnicki magistrat.

Jak podkreślono, dofinansowanie to w całości pokryje koszty, więc z miejskiego budżetu nie pójdzie na ten cel ani jedna złotówka. „Podstawowym celem projektu jest zwiększenie ilości dostępnych w Rybniku stosunkowo tanich w utrzymaniu mieszkań, które umożliwią lub ułatwią rozpoczęcie/rozwijanie procesu usamodzielniania ekonomicznego, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania obywateli Ukrainy w Polsce” – czytamy dalej.

Wyremontowane mieszkania mają pełnić funkcję „tymczasowego zakwaterowania obywateli Ukrainy”, a później „będą przeznaczone na mieszkania o najmie socjalnym dla mieszkańców Rybnika”. „Warunki ogłoszonego konkursu kwalifikowały tylko mieszkania dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Aktualnie nie ma konkursu, w którym Miasto Rybnik mogłoby ubiegać się o dofinansowanie remontu mieszkań na potrzeby rybniczanek i rybniczan” – zastrzegł magistrat.

Mieszkańcy jednak czują się pokrzywdzeni. „U nas czekają po 30 lat albo mieszkają kątem u rodziny, bo nie stać ich na swoje, a tu miasto rozdaje mieszkania. Może lepiej jechać na Ukrainę, załatwić sobie obywatelstwo i do Polski wrócić jako Ukrainiec, wtedy wszystko lepiej przyjdzie” – pisał jeden z komentujących.

„Ja czekałem 13 lat na mieszkanie. Ile to pieniędzy wydałem na wynajem?” – zaznaczył internauta.

„A co z bezdomnymi, z tymi którzy mają trudną sytuację życiową, a są Polakami? Im mieszkań nie potrzeba?!” – pytał inny użytkownik sieci.

„A My czekamy na mieszkania po kilka lat i dostajemy rudery do remontu!!” – czytamy.

Na podstawie: Rybnik.eu, Tarnogorski.info
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.