Ryanair redukuje i zamyka bazy

Opublikowano: 26.09.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 254

Właściciel taniej linii lotniczej poinformował pilotów, że będą musieli przenieść się do innych, zagranicznych baz, lub stracą pracę. Zagrożony jest personel latający ze Stansted i z Manchesteru, bazy te zostaną znacząco uszczuplone by przewoźnik mógł przetrwać trudny okres finansowy.

Ryanair wysłał do pilotów w Wielkiej Brytanii pismo z prośbą o rozpatrzenie przejścia na 12-miesięczny, bezpłatny urlop lub możliwość przeniesienia się do innych baz za granicą. W przeciwnym razie stracą pracę.

Linia lotnicza, która odnotowała w maju zyski w wysokości 1 miliarda euro (886 milionów funtów), poinformowała, iż obecnie „ma nadwyżkę pilotów”, a ich liczba w bazach na terenie Wielkiej Brytanii, musi zostać zmniejszona.

Ryanair stwierdził również, że liczba miejsc dla pełnoetatowych pilotów w Maroku, Rumunii i na Węgrzech, jest ograniczona.

W notatce wysłanej we wtorek czytamy: „Po upadku Thomasa Cooka i utracie 9 000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii oraz kolejnych 13 000 miejsc pracy w całej Europie, mamy nadzieję, że wpłynie do nas wystarczająca liczba wniosków o nieodpłatne urlopy czy pracę w niepełnym wymiarze godzin, tak aby nie zachodziła konieczność zwolnień”.

Notatka ujżała światło dzienne zaledwie tydzień po tym, jak brytyjscy piloci odwołali zapowiadaną na końcówkę września serię strajków. Tymczasem związek pilotów, Balpa, skarży się na „fatalne podejście Ryanaira do praw pracowniczych” przedstawiciel firmy dodał też, że spór zbiorowy z pracodawcą wynika w dużej mierze z niechęci do oszczędności wprowadzanych przez Ryanaira, głównie kosztem personelu.

Ryanair nazwał strajki bezcelowymi, przewoźnikowi udało się obsłużyć większość swoich lotów z i do Wielkiej Brytanii, ściągając pilotów z zagranicznych baz. Linie lotnicze ostrzegają przed likwidacją baz w całej Europie.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o