Ryanair nie poinformował o prawach pasażerów

Opublikowano: 29.09.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 432

Ryanair może zostać ukarany. Nie cichnie skandal wywołany przez linie lotnicze Ryanair. Nie dosyć, że firma ta odwołała 18 tysięcy lotów krzyżując plany dziesiątkom tysięcy pasażerów, to jeszcze zwodziła ich ukrywając informację, że musi pokryć koszty zmiany tras.

Zamiast pełnej informacji o pokrywaniu dodatkowych kosztów, które łączą się ze zmianą przewoźnika, Ryanair zaoferował zaledwie vouchery na swoje linie wartości 40 euro w jedną stronę i 80 euro w dwie strony zachęcając klientów do korzystania z linii w przyszłości. Nie poinformował jednak, że klientom, którzy ponieśli koszty dodatkowe w związku z takim utrudnieniem, należy się ich zwrot, a Ryanair sam powinien załatwić lot u innego przewoźnika.

Biuro prasowe Ryanair poinformowało, że zawieszone będą połączenia także na trasach z Polską i w Polsce: Newcastle – Gdańsk, Szczecin – Edynburg, Hamburg – Katowice, Modlin – Saloniki, Trapani – Kraków, Wrocław – Warszawa i Gdańsk – Warszawa.

Organizacja nadzorująca loty The Civil Aviation Authority (CAA) wszczęła procedury przeciwko Ryanairowi za niepoinformowanie klientów o przysługujących im prawach. Konsultacje z właścicielem będą trwały kilka dni i jeśli zajdzie taka konieczność, mogą być zakończone wszczęciem procedury prawnej za naruszenie praw ochrony konsumentów.

CAA informuje, że pasażerom należą się także zwroty kosztów hoteli, jeżeli takie były opłacone, koszty jedzenia i innych kosztów pośrednich związanych ze zmianą trasy lotu. Na liniach lotniczych spoczywa także obowiązek zaaranżowania trasy innymi liniami dla pasażera, który nie ma przecież wpływu na decyzję przewoźnika, z którym została formalnie zawarta umowa w trakcie płacenia za zamawianą usługę.

Dyrektor CAA Andrew Haines powiedział: „Istnieją jasne przepisy wspierające pasażerów w przypadku odwołania lotu aby zminimalizować frustrację i niewygody spowodowane czynnikami pozostającymi kompletnie poza ich kontrolą. Wyjaśniliśmy to dokładnie Ryanairowi, który zdaje sobie sprawę z prawnego obowiązku, który obejmuje kwestie jak i kiedy pasażerowie muszą mieć zorganizowaną podróż zastępczą oraz jakie informacje podróżne mają zostać przekazane. Informacje, które rozsyłał w dniu dzisiejszym Ryanair nie wyjaśniają tych spraw”.

Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego wezwał w trybie pilnym przedstawicieli linii Ryanair w związku z odwołaniem przez nią w tym kraju 700 lotów.

Rezygnację z lotów firma usprawiedliwia błędami w planowaniu urlopów pilotów, jednak kilka dni temu właściciel linii O’Leary zabrał głos w sprawie zwalnianych kierowców firmy taksówkowej Uber, która właśnie straciła w Londynie licencję, że on chętnie zatrudni tych kierowców jako pilotów.

Autorstwo: Brytol
Zdjęcie: skeeze (CC0)
Źródło: Brytol.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.