Ruszył proces o korupcję w sieci hipermarketów

Opublikowano: 26.02.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 7

We Wrocławiu ruszył proces dotyczący jednej z największych afer korupcyjnych w historii polskiego handlu. Kilkunastu dostawców miało bowiem płacić wysokie łapówki za preferencyjne traktowanie ich produktów w sieci Kaufland.

W tej sprawie zgromadzono 100 tomów akt, które łącznie liczą sobie blisko 55 tysięcy stron. Oskarżonych jest łącznie 55 osób, a na początek na ławie oskarżonych w sądzie zasiadło 16 osób, które miały wręczać łapówki Pawłowi S. Był on osobą wysoko postawioną w kierownictwie polskiego oddziału sieci hipermarketów Kaufland, który przez kilka lat zainkasował blisko cztery miliony złotych z tytułu płaconych mu łapówek.

Paweł S. wykorzystywał stanowisko starszego kupca w Kauflandzie, dzięki czemu mógł brać pieniądze od dostawców (głównie z branży alkoholowej) za preferencyjne traktowanie ich produktów. To właśnie od S. zależało bowiem jakie produkty trafią na sklepowe półki w całej Polsce. Były już członek kierownictwa Kauflandu szybko kończył negocjacje przy wykorzystaniu służbowej drogi załatwiania podobnych umów, po czym kontaktował się z firmami za pośrednictwem prywatnego telefonu oraz adresu mailowego.

Choć anonimowa informacja o tym procederze trafiła do niemieckiej centrali Kauflandu w 2009 r., kariera Pawła S. zakończyła się rok później, kiedy został on złapany za przyjęcie łapówki w trakcie policyjnej prowokacji.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Dopóki by nie kradł kasy samym niemiaszkom jego machlojki guzik by ich interesowały. W polskim Bantustanie nie obowiązują reguły te z Niemiec bo jest to tylko rynek do drenowania. Sieg Heil!!