Ruszył proces o korupcję w sieci hipermarketów

Opublikowano: 26.02.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 368

We Wrocławiu ruszył proces dotyczący jednej z największych afer korupcyjnych w historii polskiego handlu. Kilkunastu dostawców miało bowiem płacić wysokie łapówki za preferencyjne traktowanie ich produktów w sieci Kaufland.

W tej sprawie zgromadzono 100 tomów akt, które łącznie liczą sobie blisko 55 tysięcy stron. Oskarżonych jest łącznie 55 osób, a na początek na ławie oskarżonych w sądzie zasiadło 16 osób, które miały wręczać łapówki Pawłowi S. Był on osobą wysoko postawioną w kierownictwie polskiego oddziału sieci hipermarketów Kaufland, który przez kilka lat zainkasował blisko cztery miliony złotych z tytułu płaconych mu łapówek.

Paweł S. wykorzystywał stanowisko starszego kupca w Kauflandzie, dzięki czemu mógł brać pieniądze od dostawców (głównie z branży alkoholowej) za preferencyjne traktowanie ich produktów. To właśnie od S. zależało bowiem jakie produkty trafią na sklepowe półki w całej Polsce. Były już członek kierownictwa Kauflandu szybko kończył negocjacje przy wykorzystaniu służbowej drogi załatwiania podobnych umów, po czym kontaktował się z firmami za pośrednictwem prywatnego telefonu oraz adresu mailowego.

Choć anonimowa informacja o tym procederze trafiła do niemieckiej centrali Kauflandu w 2009 r., kariera Pawła S. zakończyła się rok później, kiedy został on złapany za przyjęcie łapówki w trakcie policyjnej prowokacji.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Dopóki by nie kradł kasy samym niemiaszkom jego machlojki guzik by ich interesowały. W polskim Bantustanie nie obowiązują reguły te z Niemiec bo jest to tylko rynek do drenowania. Sieg Heil!!