Ruch LGBT rozczarowany Trzaskowskim

Opublikowano: 20.09.2020 | Kategorie: Polityka, Seks, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 384

Należące do ruchu homoseksualnego stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza podsumowało dotychczasowy okres rządów Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy według działaczy ruchu LGBT nie dotrzymuje więc składanych obietnic. Co prawda objął patronatem ubiegłoroczną „Paradę Równości”, jednak dalsze próby współpracy miały być torpedowane przez stołeczny ratusz.

Homoseksualni aktywiści zwołali specjalną konferencję prasową, podczas której pomstowali na obecną władzę. Według nich w trakcie rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy ma nasilać się „homofobia” i „transofobia”. Jednocześnie wspomniane stowarzyszenie zarzuciło niewywiązywanie się ze swoich deklaracji politykom opozycji, a zwłaszcza Trzaskowskiemu.

Prezydent Warszawy i były kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich miał podpisać półtora roku temu Warszawską Deklarację LGBT+, lecz wywiązał się tylko z jednego z zawartych w niej punktów. Chodzi mianowicie o objęcie patronatem tzw. „Parady Równości”, a także pojawienie się na niej wraz z Pawłem Rabiejem, swoim zastępcą będącym zadeklarowanym homoseksualistą.

Poza tym mają pretensje do Trzaskowskiego, że wszelkie próby rozszerzenia współpracy spełzły na niczym. Na co dzień gospodarz stołecznego ratusza ma unikać wspierania społeczności LGBT. Pod tym pojęciem Miłość Nie Wyklucza rozumie choćby budowę hostelu dla bezdomnych dewiantów, czy też brak wsparcia dla rzekomych ofiar przestępstw z „nienawiści”. Dodatkowo aktywiści domagają się utworzenia przez miasto funkcji pełnomocnika ds. osób LGBT.

Na podstawie: TVN24.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o