Ruch LGBT chce więcej przedstawicieli w niemieckiej telewizji

Opublikowano: 11.08.2022 | Kategorie: Media, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 899

Przedstawicielka ruchu LGBTQWERTY w radzie telewizyjnej ZDF, Luca Renner, domaga się większego udziału działaczy mniejszości seksualnych we władzach publicznych mediów w Niemczech. Jej zdaniem w ten sposób „reprezentowana będzie cała różnorodność społeczności” spod znaku tęczowej flagi.

Renner na co dzień współdecyduje o kształcie ZDF, czyli drugiego kanału niemieckiej telewizji publicznej. Jako reprezentantka ruchu LGBTQWERTY uważa jednak, że mniejszości seksualne powinny mieć więcej swoich przedstawicieli, chociażby w stacji ARD, która zrzesza państwowych nadawców działających na terenie poszczególnych państw związkowych.

W ten sposób media publiczne za naszą wschodnią granicą miałyby odzwierciedlać większą „różnorodność” społeczności dewiantów seksualnych. Dodatkowo Renner skrytykowała zbyt małą liczbę przedstawicieli imigrantów w publicznych mediach. Z tego powodu opowiada się choćby za wprowadzeniem do nich Cyganów czy Sinti.

Tęczowa działaczka jest natomiast zadowolona z rosnącego odsetka kobiet w radach państwowych kanałów. Poszczególne organizacje w razie rezygnacji mężczyzny wysyłają do rad telewizyjnych właśnie przedstawicielki płci żeńskiej.

Poza tym Renner twierdzi, że „queerowe tematy” są coraz częściej poruszane przez niemiecką telewizję. Kilka kanałów zorganizowało nawet w zeszłym roku specjalny „dzień różnorodności” poświęcony tematyce mniejszości seksualnych.

Na podstawie: Tagesspiegel.de, Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.