RPA zniosła moratorium na handel rogami nosorożców

Opublikowano: 29.11.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 529

Sąd RPA uchylił czasowy zakaz wewnętrznego handlu rogami nosorożców. Rząd wprowadził moratorium w 2009 r., by zwalczyć problem kłusownictwa, jednak John Hume, jeden z powodów, a zarazem właściciel farmy z dziką zwierzyną, obwinia zakaz za duży wzrost kłusownictwa w ostatnim czasie. W zeszłym roku w RPA zabito bowiem rekordową liczbę 1215 nosorożców.

Hume wniósł sprawę do sądu z kolegą Johanem Krugerem. Panowie argumentowali, że jako hodowcy mają konstytucyjne prawo sprzedawać rogi nosorożców. Będący największym hodowcą nosorożców na świecie Hume przekonywał sędziego Francisa Legodiego, że jeśli moratorium nie zostanie zniesione, będzie się musiał pozbyć swego złożonego z 1200 osobników stada, bo jego miesięczne utrzymanie na terenach na południe od Parku Narodowego Krugera kosztuje go 5 mln randów (351 tys. dol.).

Legodi orzekł, że nie da się zaprzeczyć, że zakaz handlu był związany ze wzrostem popytu. Rząd na razie nie zdecydował, czy złoży zażalenie w tej sprawie.

Autorstwo: Anna Błońska
Na podstawie: BBC.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.