RPA zmieni konstytucję by zagrabić ziemię białym

Opublikowano: 05.08.2018 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 780

Władze Republiki Południowej Afryki zaczynają realizować swoje zapowiedzi, dotyczące odbierania ziem białym farmerom celem przekazania ich w ręce czarnego chłopstwa. Dotychczas powstrzymywano się od tego ze względu na zapisy w konstytucji, lecz prezydent Cyril Ramaphosa ogłosił, że partia rządząca powinna przystąpić do prac nad wprowadzeniem odpowiedniej poprawki.

Zapowiadane od dłuższego czasu plany odbierania ziem uprawnych, które w przeważającej większości są własnością białych farmerów, nazywa się sprawiedliwością społeczną. Czarni zaczęli prześladować, napadać i nierzadko zabijać białych, którzy coraz częściej decydują się na emigrację. Nie mają innego wyjścia, gdyż rząd konsekwentnie zmierza do grabieży ich własności.

W tym tygodniu, prezydent Cyril Ramaphosa stwierdził, że poprawka do konstytucji jest niezbędna, aby można było odbierać ziemie białym farmerom bez wypłaty jakichkolwiek odszkodowań. Konstytucja jest ostatnią przeszkodą, która stoi na przeszkodzie złodziejskiego rządu RPA, lecz wkrótce również i ten problem zostanie rozwiązany. Wszystko to w imię rzekomej sprawiedliwości.

Białych rolników czeka okrutny los, jeśli w porę nie opuszczą tego rasistowskiego państwa. Kilkunastu tysięcy farmerów próbuje szukać schronienia w Rosji, twierdząc, że jest to kwestia życia i śmierci. W czerwcu, komunista Julius Malema, który nazywany jest „Hitlerem z RPA” ogłosił, że czarni mogą nawet dokonać eksterminacji białych, jeśli nie oddadzą swoich ziem. Wygląda na to, że Republika Południowej Afryki całkiem świadomie zmierza do katastrofy, której na podobnej zasadzie doświadczyło już Zimbabwe.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. Tallis Keeton 06.08.2018 02:17

  Wszyscy biali zamieszkujący na innych kontynentach powinni się stamtąd wynieść i powrócić do Europy – w końcu ich przodkowie brutalnie najechali te ziemie. I to ich powinniśmy przyjąc jako uchodźców, a wszystkich nie białych zamieszkałych w Europie odwiezc do ich plemiennych wiosek. Zostaną wreszcie sami bez żadnych wpływów tych złych białych, wyzwoleni od “białej supremacji” – ale także bez “białej” edukacji, komputerów, medycyny, fabryk, prawa, bo zlikwidujmy i zabierzmy wszystko co w tamtych krajach wybudowali biali, każdy dom, fabrykę, auto, maszynę, farmę. No i tam się będą wreszcie rządzić samodzielnie w warunkach jakie zastali tam biali w XVII wieku – ależ będą wolni z gangsterami i szamanami w swoich slamsach. A biali potomkowie kolonistów nie będą przez nich zagrożeni i w Europie dostaną dobrą ziemię na uprawę. Taka sprawiedliwość społeczna będzie ok 🙂
  poz 🙂
  tal

 2. mr_craftsman 06.08.2018 10:00

  Putin chętnie przyjmie białych rolników.

  Jakbyśmy mieli rozsądne władze, to też byśmy przyjęli.

  Zaś po usunięciu z RPA jedynych pracujących – białych – za 50 lat teren powróci do stanu pierwotnego – dzikiego bezludzia. ;>

 3. rumcajs 06.08.2018 10:32

  W Australii aborygeni są baaardzo zadowoleni, że biali, którzy zabrali im ziemie i dokonali na nich ludobójstwa, osiedla swoich pobratynców…
  To że statystycznie czarni maja mniejszy udział w postepie technologicznym, nie wynika z ich braku umiejetności, a z tego, że przez wieki byli przez białych wykorzystywani, niewoleni, okradani, a także to, że biali niedopuszczali ich do uczenia się, bo madry człowiek nie bedzie niewolnikiem. Zatem inputowani kolegi Tallis Keeton, moim zdaniem wynika zdziecinnego podejscia do tematu, bez analizy przyczynowo-skutkowej.
  Dążenie czarnych w RPA, dla białych w całym zachodnim, szczególnie w krajach kolonizujacych jest widziane jako niebezpieczny precendens, bo zaraz moga o “swoje” upomnieć sie inne podbite i ograbione narody na całym swiecie.
  Kto sieje wiatr, ten zbiera burze… to podobno przysłowie białych..Zatem skoro przodkowie zabijali, ograbiali z ziemi, czynili czarnych niewolnikami, a nie zdążyli doczekać się sprawiedliwości na sobie, sprawiedliwość dosiegnie ich potomków..
  Wszyscy panowie maci barrrdzo małą wiedzę, jakie to “zasługi” maja biali dla “czarnego ladu”, i wypisujecie typowe rasistowskie bzdury.
  To biali wywożą setkami ton swoje odpady, niszcząc afrykańską ( bezludną) ziemie
  to biali wykorzystuja ludność afryki do testowania leków, i szczepionek, pod szyldem “pomocy” bo to taniej, a i procesu nie wytoczą..
  to biali w afryce pobudowali tajne instytucje, które opracowuja broń biologiczna, i równoczesnie na autochtonach ja testują..
  to biali wyrugowali tradycyjne rośliny, służące za ich pokarm, zastepując “zachodnimi”, które wymagaja zabiegów i chemii.
  Naturalne rośliny nie musiały być podlewane, nie bały sie rodzimych szkodników,Ludzie którzy starali sie propagować w afryce uprawy rodzimych roślin, przypłacili to życiem, a uprawy, tam gdzie powstały dziwnie dostawały “samozapłonu”..
  to biali utrudniaja uczenie sie, a jesli już to tylko na poziomie podstawowym.
  to biali zabijają, lub odsuwaja od władzy tych czarnych przywódców, którzy staraja sie cos dobrego zrobić dla swego ludu, zastepując tych ludzi swymi sługusami, niekiedy masowymi mordercami, dyktatorami.
  Można by tak wymieniać długo…
  Zatem panowie, zanim cos tu napiszecie, radze sie lepiej zapoznać z historią i faktami…

 4. gajowy 06.08.2018 11:02

  Niezależnie od historii nie da się utrzymywać na dłuższą metę systemu w którym kilka procent populacji dysponuje przeszło 90% zasobami. W końcu ta większość się zbuntuje i niech to będzie przestrogą dla innych społeczeństw.

 5. MasaKalambura 06.08.2018 11:06

  To biali pod przykrywką dekolonizacji utrzymali swoje tajne służby i władze nad dawnymi koloniami sztucznie prokurujac stan permanentnej biedy. Utrzymujac biedę a tym samym koszt surowca i siły roboczej na możliwie niskim poziomie – dokładnie jak Polsce ale nie po europejsku tylko bardziej bezwzględnie. Te bogactwo jAkim tryska Europa to wciąż dojenie krajów biednych i uniemożliwianie wykupienia poprzez sztucznie dotowane rolnictwo, jedynej dziedziny gospodarki, w której Afryka mogła by z Europą konkurować. Ale przez dumping państwowy nie może.

  Całe szczęście dla Afryki są jeszcze Chiny, które naszych czarnych braci traktują jak partnerów biznesowych a nie niewolników i głupków, i to im się opłaca, i mają już ponad 30 % rynków tego drugiego co do wielkosci kontynentu.

 6. rumcajs 06.08.2018 11:51

  Daczego ktoś miałby kupować ziemię swego przodka…
  Biali farmerzy wszak mogliby pozostać na tych ziemiach, nie jako własciciele, a zażądcy, nadal tam pracując.
  Zatem nie rozumiesz o co tu idzie, bo nie idzia o ziemie, a o sprawiedliwość i władze. Kto ma ziemie, ten ma władze. Zatem upadek rządów rasistowskich, przy równoczesnym pozostaniu majatku w rekach byłych ciemiężycieli, jest symbolem, że upadek aparthaidu jest tylko symboliczny, i poza tym, że czarni pojawili sie w parlamencie, nic sie nie zmieniło.
  Odzyskanie przez czarną rdzenna ludność afryki tych ziem, zakończy definitywnie upadek władzy rasistów, nie tylko fasadowo, jak jest teraz..
  Chciałbym zauwazyc, że inni rasiści , ŻYDZI, powołuja sie na wątpliwą własność ziem palestyńskich z przed 2 tysiącleciami, i za pomoca innych białych, obebrano autochtonom te ziemie, tworząc WRZÓD bliskiego wschodu, państwo żydowskie..
  To białym nie przeszkadza, nawet gdy żydzi dokonuja ludobójstw, mordując kobiety, dzieci i nieuzbrojonych manifestantów… Tobi wychodzi na że też… Czli jak kalemu kradna to żle, ale jak kali coś sobie przywłaszcy to nie ma problemu..

 7. dagome12345 07.08.2018 09:15

  do @MasaKalambura

  A ja przynajmniej 3 razy na przestrzeni jakiś ostatnich dwóch trzech lat ( a nie interesują mnie te tematy) spotkałem się z informacją o tym ,że czarni kandydaci na stanowiska polityczne posiadali hasła w swoich kampaniach mówiące walce z azjatyckimi “wyzyskiwaczami”. W jednym przypadku kandydat mówił wprost o chęci sprowadzenia białych , bo może i byli źli ,ale i tak lepsi niż Chińczycy.
  Co się tyczy RPA, to dość fajnie jest opisany ekonomiczny aspekt wygranej Mandeli w książce Naomi Klein , nie pamiętam tylko czy to było w Doktrynie Szoku czy w No Logo.
  Czarni wielce wygrali ,ale zapomnieli o gospodarce , która została w rękach białych , w szczególności przemysł wydobywczy.
  RPA to:
  – 40% światowych zasobów złota 🙂
  -50% światowych zasobów diamentów przemysłowych 🙂
  -80% afrykańskich zasobów węgla 🙂
  – a oprócz tego mają ziemie zasobne w :chrom , mangan , srebro, beryl , lit, uran , tor , fosfor , fluor ( to są przeważnie 2-gie, 3-cie, 4-te miejsca na świecie 🙂

  Nie wolno zapominać ,że RPA należało do jednych z najbogatszych krajów na świecie z świetnie rozwiniętym przemysłem maszynowym , rolnictwem oraz rybołówstwem ….

  Trzeba przyznać ,że świetnie rozegrano tam czarnych. Krzyczą o zabijaniu białych i odbieraniu im ziemi rolnej, ale nikt nie krzyczy na tematy mówiące o prawdziwej kasie. Jak znam życie to ci najbardziej krzyczący czarni siedzą w kieszeni “odpowiednich ludzi” aby odpowiednio kierować nastroje niezadowolenia 🙂

 8. MasaKalambura 07.08.2018 11:26

  Dagome12345
  Na poziomie państwowym chińczycy są lepsi od europy, bo obcy, kasiaści i nie mają kolonizacyjnych skojarzeń.
  Na poziomie ludzkim azjaci, a w szczególności Chińczycy są dla swoich obywateli nieludzko zimni, to i dla czarnych lepsi nie będą.

  Tak czy inaczej, jak się nasi czarni bracia nie ogarną sami, i nie załapią, że świat jest jaki jest, i że trzeba się brać za uczciwą pracę, jak się nie chce być wiecznie okradanym i wyzyskiwanym, to nie zmieni się nic.

 9. dagome12345 07.08.2018 14:06

  @MasaKalambura

  Problem w tym ,że Afryka niema już żadnej szansy na “ogarnięcie” się.
  Kilkaset lat kolonializmu , następnie dekady ukrytego kolonializmu dwudziestego wieku dokonanego rękami korporacji, doprowadziły do tego ,że Afryka już nigdy nie wyjdzie na tzw prostą.
  Takie są fakty.
  Jedyne co może uratować kraje Afrykańskie jest jakiś ogólnoświatowy nagły kataklizm , który zniszczy tzw zachód oraz tygrysy wschodu.

  Przykładem tego jest Republika Środkowoafrykańska, posiadająca wystarczająco surowców aby spłacić zadłużenie zagraniczne USA . Kraj wielkości Francji , gdzie żyje mniej niż 6 mln ludzi 🙂 a ludzie żyją za jakiegoś dolara, może dwa dziennie .
  Afrykanie nie są w niczym gorsi niż inni ludzie na tej planecie . Gdy tylko pojawiał się tam jakiś ambitny , uczciwy człowiek idący po władze to zaraz ginął w jakimś zamachu lub wybuchała w jego kraju wojna.
  Popatrz co dzieje się w Wenezueli. Kraj siedzący na ropie, ale uzależnienie ich rynku od przetwórstwa petrochemicznego USA oraz embarga nakładane przez Amerykanów doprowadziły do kuriozum gdzie ludziom sprzedaje się cukier na łyżeczki.
  Jak myślisz gdyby tak w Polsce odkryto jakimś cudem ropę , gaz , w dużej ilości złoto lub minerały ziem rzadkich potrzebne do produkcji elektroniki i baterii – to co, zostawiliby nas w spokoju ? 🙂
  W 5 sekund Kaczyński czy inny Tusk gdyby tylko pomyślał o jakimś “ale” ,zostałby wymieniony na odpowiedniego osobnika , który by usprawiedliwił kradzież zysków z surowców ….

 10. MasaKalambura 07.08.2018 21:20

  Nie jestem znawcą problemow tego kontynentu. Raz tylko widziałem go z samolotu. Ale wiem, że Afryka jest tak bogata w zasoby ludzkie i materialne, ze na prostą mogłaby wyjść w ciągu kilku dekad. Najpierw punktowo, a po jakimś czasie całkiem. Niestety tak jak mówisz mroczne siły robią wszystko, by utrzymać obecne status quo. I to nie tylko w Afryce. Problem jest zatem raczej problemem całej planety. A rozwiązania planetarne to innego typu projekty. NWO albo religia albo wojna.

  Osobiście jestem za zjednoczeniem wokół Jednego Boga.

  Ale tu tez zdania są solidnie podzielone.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.