Rozbił się samolot ze 133 osobami na pokładzie

Opublikowano: 21.03.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1652

Dziś nad ranem, o 6:20 czasu GMT, rozbił się Boeing 737 z ponad 130 osobami na pokładzie. Ze wstępnych danych dostępnych na portalu FlightRadar24 wynika, że samolot gwałtownie stracił prędkość.

Do katastrofy doszło w chińskiej prowincji Guangxi, o godz. 6:20 czasu GMT. Na zboczach gór nieopodal miasta Wuzhou, w regionie Teng, rozbił się samolot China Eastern Airlines, ze 133 osobami na pokładzie. Z danych dostępnych na portalu FlightRadar24 wynika, że maszyna (lot nr MU5735) leciała z Kunming do Guangzhou. Boeing 737-89P miał tuż przed katastrofą bardzo szybko tracić prędkość. Samolot przestał nadawać sygnał, znajdując się niedaleko Wuzhou, nieco na południowy zachód od miasta.

Niewiele wiemy jeszcze o katastrofie, do której doszło zaledwie kilka godzin temu. Ale ze wstępnych informacji wynika, że samolot został dostarczony przewoźnikowi China Eastern Airlines w czerwcu 2015 r., co oznacza, że maszyna była w użyciu zaledwie sześć lat. Dwusilnikowy, jednonawowy Boeing 737 to jeden z najpopularniejszych na świecie modeli samolotów do lotów krótko- i średniodystansowych.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. AnAnnaKang 24.03.2022 08:12

  Trzy razy leciałam na trasie Kunming –> Guangzhou.

  Straszna tragedia!

  Ciała i rzeczy osobiste pasażerów zostały prawdopodobnie „całkowicie spalone” w wyniku eksplozji samolotu na ziemi, a następnie pożaru.

  Wypadki lotnicze są stosunkowo rzadkie w Chinach, kraju, w którym ruch lotniczy znacznie wzrósł w ostatnich dziesięcioleciach, a środki bezpieczeństwa są na ogół surowe.
  Ostatni poważny wypadek miał miejsce w sierpniu 2010 r. Był to lot chińskich linii “Henan Airlines” na północnym wschodzie kraju, w którym zginęło około 40 osób.

  Najbardziej tragiczny bilans lotu komercyjnego w Chinach pochodzi z 1994 roku.

  Wówczas to “Tupolew 154” linii “China Northwest Airlines” rozbił się wkrótce po starcie z Xi’an (północ), zabijając wszystkie 160 osób na pokładzie.

  Duża liczba chińskich pasażerów zginęła również w marcu 2014 r. (227 pasażerów i 12 członków załogi) kiedy to samolot malezyjskich linii lotniczych MH370, lecący do Pekinu zniknął z radarów nad Morzem Południowochińskim.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.