Roundup jest prawie we wszystkich produktach spożywczych

Opublikowano: 02.05.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1456

Jak pokazują wiadomości e-mailowe uzyskane dzięki ustawie o wolność informacji, amerykańscy naukowcy rządowi wykryli preparat chwastobójczy powiązany z rozwojem raka w szeregu powszechnie spożywanych pokarmów.

Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) od dwóch lat testuje próbki żywności na pozostałości glifosatu, aktywnego składnika w setkach szeroko używanych produktów herbicydowych, ale nie opublikował jeszcze żadnych oficjalnych wyników.

Wewnętrzne dokumenty uzyskane przez gazetę “The Guardian” pokazują, że FDA miała problem ze znalezieniem jakiejkolwiek żywności, która nie ma w sobie śladu pestycydu.

“Przyniosłem z domu krakersy pszenne, płatki zbożowe i mąkę kukurydzianą, i we wszystkich jest ich sporo.”, napisał w zeszłym roku wiadomość e-mail do kolegów w odniesieniu do glifosatu chemik FDA, Richard Thompson. Thompson, który pracuje w regionalnym laboratorium FDA w Arkansas, napisał, że brokuły były jedynym jedzeniem, które miał “pod ręką”, które okazały się wolne od glifosatu.

Ten wewnętrzny e-mail FDA, datowany na styczeń 2017 r., jest częścią serii wewnętrznej komunikacji FDA, która szczegółowo opisuje wysiłki agencji mające na celu ustalenie, jak wiele z popularnych herbicydów pojawia się w amerykańskim jedzeniu. Testy te są elementem pierwszego takiego badania w agencji.

“Ludzie dbają o to, jakie zanieczyszczenia znajdują się w ich żywności. Jeśli istnieją informacje naukowe na temat tych pozostałości w żywności, FDA powinna je opublikować” – powiedział Tracey Woodruff, profesor w San Francisco School of Medicine Uniwersytetu Kalifornijskiego. [FDA] “Pomaga ludziom podejmować świadome decyzje. Podatnicy zapłacili rządowi za wykonanie tej pracy, i powinni uzyskać te informacje.”

FDA jest zobowiązana do corocznego testowania próbek żywności na pozostałości pestycydów w celu monitorowania nielegalnie wysokiego ich poziomu. Fakt, że agencja dopiero niedawno rozpoczęła testowanie glifosatu, substancji chemicznej, która jest używana od ponad 40 lat w produkcji żywności, doprowadziła do krytyki ze strony grup konsumenckich i Government Accountability Office (GAO). Wezwania do testów wzmogły się po tym, jak Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) zaklasyfikowała w 2015 r. glifosat jako prawdopodobny czynnik rakotwórczy u ludzi.

Glifosat jest najlepiej znany jako główny składnik Roundupu – środka chwastobójczego firmy Monsanto.

Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

Podobno glifosat używany jest do przespieszena dojrzewania/suszenia ziaren zbóż na polach tuż przed zbiorem.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

należy sprecyzować, że żywność amerykańska to nie jest jedzenie.

mjab
Użytkownik

Nie wiem komu i dla czego zależy żeby truć społeczeństwo. Wszędzie aluminium, które powoduje problemy z pamięcią. Butelki PET1 powodujące raka. Ten sam napój z np. Niemiec ma już butelkę PET3.

Komuś zależy by truć Polaków.

Czy ludzie w Rządzie RP pomyśleli że sami też to jedzą i piją? Aluminium jest w opakowaniach leków, mleka, napoji, past do zębów, czekolad itd…
O plastiku chyba Posłowie wiedzą bo zauważyłem że piją wodę z butelek że szkła.