Rothschild pomoże w sprzedaży PLL LOT

Opublikowano: 28.05.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 455

Jak informuje “Puls Biznesu” narodowy przewoźnik PLL LOT zmienia doradcę przy procesie prywatyzacji. Nie będzie to już Morgan Stanley a Rothschild.

W związku ze zmianą ustawy o LOT, dzięki której skarb państwa nie musi już mieć większości udziałów, po raz pierwszy zaistniały realne warunki dla skutecznej prywatyzacji tej firmy – podaje gazeta.

Izraelski doradca wspierający aktywnie syjonizm, znany jest rzekomo z tego, że przeprowadza transakcje na pierwszy rzut oka niemożliwe do zrealizowania ale, jak podają media, inwestora w LOT nawet mimo to szybko nie będzie. Najpierw potencjalny nabywca musi wiedzieć, czy pomoc dla LOT została na pewno zatwierdzona i na jakich warunkach. „Nie spodziewam się negocjacji wcześniej niż za 6-9 miesięcy” – powiedział gazecie jeden z członków rady nadzorczej LOT.

Póki co rozpoczęła się wyprzedaż majątku LOT-u – przewoźnik ogłosił właśnie przetarg w sprawie sprzedaży dziewięciu samolotów – sześciu Embraerów 170 i trzech Embraerów 145.

Opracowanie: KB
Źródło: Narodowcy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
muchomorek
Gość
muchomorek

A zostanie jeszcze cos polskiego w Polsce?

zbig45
Użytkownik
zbig45

“rozpoczęła się wyprzedaż majątku LOT” czyli te nowe dreamlinery też sprzedadzą? pewnie izraelska spółka to kupi za pół ceny.

Czejna
Użytkownik
Czejna

Widocznie nie ma takiej potrzeby.
A teraz ku uciesze lemingow, wszyscy gumki w dlon i scierac, wycierac, wydrapac tez mozna z map i atlasow niepotrzebna nazwe Polska.
Przeciez leming stal sie juz intergalaktycznym obywatelem.
Po coz mu macierz?

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Tak jak już pisałem,plan na ten rok to 3xL,LOT,Lotos i Lasy Państwowe.

Rozbi
Użytkownik
Rozbi

Tego akurat nie rozumiem – LOTOS to spółka energetyczna – można powiedzieć strategiczna dla energetyki i bezpieczeństwa państwa.

Natomiast LOT? Niech sobie będzie prywatny – nikt z nas nie odczuje różnicy – może ewentualnie cena biletów spadnie (bo w końcu w przeciwieństwie do rynku energetycznego mamy na tym polu duży wybór prywatnych przewoźników i większą konkurencję)

Nie rozumiem przeciwników sprzedaży LOTu – ani nie ma on strategicznego znaczenia ani nie wpływa na bezpieczeństwo Państwa – jedyne co mu zawdzięczamy to dopłaty z budżetu Państwa.

davidoski
Użytkownik

Już niedługo przy każdym wjeździe do lasu będzie szlaban z tablicą: TEREN PRYWATNY! NIEUPOWAŻNIONYM WSTĘP WZBRONIONY! Będziemy pariasami we własnym kraju.

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

Taka ciekawostka: czytałem ostatnio że w Polsce zostało jeszcze tylko 15 przedsiębiorstw strategicznych, mieliśmy ich kilka tysięcy, wszystko zostało wyprzedane za pośrednictwem kolejno rządzących partii.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

@ninjas84 do końca 2010,oczywiście bez banków,to oddzielny temat

Wrzucam listę ,jak poszczególne rządy prywatyzowały naszą gospodarkę.

Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989r. rządził 16 m-cy, Przygotował ustawę o restrukturyzacji i prywatyzacji .

Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991 rządził 11 m-cy i 11dni.Sprzedał 1208 zakładów.

Rząd Olszewskiego ROP od 23.XII.1991 rządził 6 miesięcy i 18 dni Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzację.

Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993 rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 zakładów.

Rząd Pawlaka PSL od 26X.1993r rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 zakładów.

Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995r. rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 zakładów.

Rząd Cimoszewicza SLD 7II.96 rządził 20 m-cy,18 dni. Sprzedał 992 zakładów.

Rząd Buzka AWS od 31.X.1997 rządził 47 m-cy 19 dni. Sprzedał 1311 zakładów.

Rząd Milera SLD od 19X.2001r. rządził 30 m-cy 15 dni. Sprzedał 548 zakładów.

Rząd Belki SLD od 2 V 2004r. rządził 17 m-cy 29 dni. Sprzedał obcym 477 zakładów.

Rząd Marcinkiewicza PIS 31X05r rządził 8 m-cy 15 dni. Sprzedał 271 h zakładów.

Rząd Kaczyńskiego PIS od 14 07 2006 rządził 15 m-cy 24 dni. Sprzedał 18 zakładów.

Rząd Tuska PO rządzi od 7.XI.2007r. Sprzedał 724 zakłady do 31.12.2010.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Jeśli chodzi o banki to wszystko zaczęło się na początku 1989 roku w czasie tzw. “okrągłego stołu”,potem było tylko gorzej.

W lutym 1989 r. z Narodowego Banku Polskiego wydzielono dziewięć banków: Bank Przemysłowo-Handlowy, Powszechny Bank Kredytowy, Bank Zachodni, Wielkopolski Bank Kredytowy, Bank Gdański, Powszechny Bank Gospodarczy w Łodzi (PBG), Bank Depozytowo-Kredytowy w Lublinie (BDK), Pomorski Bank Kredytowy w Szczecinie (PBKS) i Bank Śląski.

Banki z pierwszego ” rozdania ” szybko znalazły inwestora zagranicznego i te banki bardzo szybko wprowadzono na giełdę i w ten sposób sprywatyzowano:

-1992 r. BRE Bank, większościowym inwestorem jest Commerzbank
-1993 NBP utworzył Bank Inwestycyjny, który został kupiony przez Kredyt Bank , właścicielem Kredyt Banku jest belgijski KBC Bank.
-1994 r. Bank Śląski, większościowym inwestorem jest holenderski ING
-1995 r. WBK, większościowym inwestorem jest irlandzki AIB (Allied Irish Bank)
-1995r. Bank Gdański kupił notowany na giełdzie prywatny bank – Bank Inicjatyw Gospodarczych (który powstał w 1989 r., a od 1992 r. był notowany na GPW). W 1997 r. oba banki zostały połączone i powstał BIG BG, teraz Bank Millennium którego akcjonariuszem jest Banco Comercial Portugues.
-1995 r. BPH oraz PBK. Inwestorem strategicznym w BPH był Bayerische Hypo- und Vereinsbank (HVB), a w PBK austriacki BA CA. Po połączeniu zagranicznych inwestorów połączono również BPH i PBK. Powstał BPH, którego właścicielem większościowym jest UniCredito Italiano za pośrednictwem spółki zależnej Bank Austria Creditanstalt.
-1996 r. utworzono Pekao SA, w 1999 r. Pekao SA weszło na giełdę a większościowy pakiet akcji kupiły UniCredito Italiano SpA i Allianz Aktiengesellschaft.
-W 1997 r. na giełdzie zadebiutowały akcje Banku Handlowego, polskiego banku istniejącego od 1870 r. którego większościowym akcjonariuszem został po różnych perypetiach Citibank Overseas Investment Corporation

Na dzień dzisiejszy grubo ponad 70% sektora bankowego w Polsce kontroluje zagraniczny kapitał, minister Grad zapowiada prywatyzację kolejnych banków w których udziały ma państwo polskie: PKO BP, BOŚ, BGŻ.
Krwioobieg gospodarki jakim jest sektor bankowy jest już w rękach kapitału zagranicznego.”

Rozbi
Użytkownik
Rozbi

A co z tego wszystkiego wynika dla zwykłego “Kowalskiego” ?

Outlaw
Użytkownik
Outlaw

xxx31 masz racje! Vicek jak kilku innych “towarzyszy Bildelberga” zbiera na “tacę”

Szkoda gadać… co prawda na samym LOT mi nie zależy bo i tak nie latam, ale na prawdę ten nasz Tuskuland kombinuje “nieźle”… tyle że nie dla swoich obywateli.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

@Rozbi ano to,że żyjemy w nieswoim kraju i jesteśmy na łańcuchu kredytowym u syjonistów.

@baltazar parę lat temu znalazłem gdzieś w necie.

niemirski5
Gość
niemirski5

Lot i tak nie ma zbyt wiele do wyprzedania. Zdecydowana większość floty jest leasingowana. Do tego stopnia, że obecnie Lot jest jedynym członkiem IATA, który nie jest w stanie przewieść wszystkich swoich pracowników na raz za pomocą posiadanych statków powietrznych. O błędach w kulturze organizacji, polityce firmy itd można by mówić wiele. W obecnej formie Lot długo nie pociągnie.

MCRemek
Gość
MCRemek

Coś wam powiem. NWO nie jest wcale tak tajemnicza, coprawda nie widzimy ich ryjów w tvn ale doskonale widzimy co robią.

PS.to ostatnie ich zabiegi kosmetyczne (publicznie informowane). Reszta jest już gotowa.