Media o rzekomym dokumencie korporacji RAND

Opublikowano: 05.07.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 915

Internetowe media donoszą o wycieku notatki amerykańskiego think-tanku korporacji RAND, która sugeruje rządowi Ukrainy wojnę totalną na wschodzie kraju, zablokowanie komunikacji, utworzeniu obozów internowania oraz zabijanie tych, którzy się nie podporządkują. W szokującej notatce przeczytać można instrukcje brutalnego postępowania z ludnością wschodniej Ukrainy. Jednak autentyczność dokumentu, który zawiera logo korporacji RAND nie została jeszcze niezależnie zweryfikowana.

Korporacja RAND jest think-tankiem, który prowadzi badania i analizy dla armii Stanów Zjednoczonych. Zajmuje się badaniami nad obronnością, terroryzmem, stosunkami międzynarodowymi, internetem, znana jest z zaangażowania w prace nad sztuczną inteligencją.

W pierwszych zdaniach dokumentu czytamy, że plan pokojowy prezydenta Poroszenko może się nie powieść. Następnie wymieniane są korzyści z prowadzenia zmasowanych działań wojennych w dwóch separatystycznych regionach Ukrainy. Analitycy przewidują dezorganizację prorosyjskich ruchów separatystycznych. W wyniku walk miałoby doprowadzić się do szybkiego zamknięcia nierentownych kopalń węgla, które wymagają dotacji. Pozbycie się przemysłu w Doniecku miałoby, według dokumentu, ograniczyć zaptrzebowanie na rosyjski gaz na Ukrainie oraz zniszczyć wpływy oligarchy Rinata Achmetowa, lidera tzw. klanu donieckiego, jego siłę polityczną i gospodarczą. Następnie dokument wymienia trzystopniowa kampanię wojskową, mająca zapewnić zwycięstwo. Etap pierwszy zakłada całkowitą izolację regionów w których operują rebelianci przy czym wszyscy zamieszkujący je cywile mają zostać potraktowani jako „zaangażowani lub wspierający walkę separatystów”. Następnie miałby zostać wprowadzony stan wojenny, godzina policyjna, konstytucja i działalność instytucji miałaby zostać zawieszona.

Kolejnym krokiem ma być otoczenie zbuntowanych regionów ukraińskim wojskiem, ze szczególnym uwzględnieniem tych graniczących z Rosją. Jeśli chodzi o media, dokument sugeruje, że wszystkie usługi nadawcze i komunikacja mobilna powinna zostać uniemożliwione a międzynarodowe media powinny być „przedmiotem szczególnej procedury”.

Wtedy miałby rozpocząć się drugi etap operacji, który objąłby naloty i ostrzał artyleryjski pozycji separatystów. Analitycy nie przykładają większej wagi do życia cywilów, mówiąc, że użycie broni niekonwencjonalnej nie powinno być całkowicie wykluczone. A miałoby to na celu zminimalizowanie strat po stronie ukraińskiej. Następnie instytucje i domy miałyby być „wyzwalane” przez piechotę ze wsparciem transporterów opancerzonych i czołgów. Żołnierze mieliby strzelać do każdego uzbrojonego mieszkańca.

Szokującą poradą, noszącą znamiona czystek etnicznych, jest pomysł aby wszystkich dorosłych mężczyzn umieścić w obozach internowania. Dzieci poniżej 13 roku życia i starcy powyżej 60. roku życia mieliby zostać przetransportowani do ośrodków w innych lokalizacjach.

Kolejna porada amerykańskich ekspertów zawarta w dokumencie brzmi równie ekstremalnie i niezbyt realistycznie. Sugerują oni, że każdy kto posiadałby na ciele siniaki, zadrapania, na ubraniach ślady prochu lub oleju z maszyn miałby być sądzony pod zarzutem terroryzmu. Ci, którzy nie mieliby takich śladów mogliby wrócić do domów po okresie dwóch miesięcy internowania ale pozostać pod nadzorem ukraińskiej służby bezpieczeństwa.

Etap trzeci nazwany jest w dokumencie „normalizacją” po zakończonych działaniach wojennych. Zakłada on, że wszystkim uchodźcom należałoby umożliwić powrót do domu, o ile mieliby do czego wracać i o ile chcieliby wracać do regionu podzielonego według przynależności etnicznej. Jednak majątek tych, którzy po sprawdzeniu w obozach internowania, mieliby okazać się separatystami lub ich pomocnikami, miałby zostać znacjonalizowany.

Propozycje wprowadzenia stanu wojennego były rozpatrywane przez nowe władze Ukrainy, zaś w ostatnich dniach zaobserwować można determinację w celu totalnej eliminacji separatystów. Jednak bez potwierdzenia autentyczności dokumentu, ciężko jest określić czy rządzący Ukrainą realizują plan amerykańskiej korporacji.

Na podstawie: RT
Źródło: Autonom


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. agama 05.07.2014 12:18

  to już wiadomo, gdzie się po wojnie zatrudnili naziści

 2. 8pasanger 06.07.2014 02:58

  Tak jak nie cierpię CIA i ich sługusów oraz Putinai KGB(których nie cierpię bardziej nie wiadomo-to tak jak odpowiadać podczas tortur na pytanie czy wolisz aby wyrywali ci paznokcie z lewej czy z prawej ręki)tak zgorszenie skutecznością metod jest śmieszne:gdy prowadzisz wojnę rób to skutecznie jak słusznie zauważył w swojej mowie obrończej Goering był na ławie oskarżonych nie dlatego,że popełnił zbrodnię ale dlatego,że przegrał wojnę.
  ,,Z tego należy
  wyciągnąć wniosek, że zdobywca, opanowawszy rządy, powinien przygotować i popełnić
  naraz wszystkie nieodzowne okrucieństwa, aby nie wracając do nich codziennie i nie
  powtarzając ich, mógł dodać ludziom otuchy i pozyskać ich dobrodziejstwami. Kto czyni
  inaczej, czy to przez tchórzostwo, czy złą radę, jest zmuszony trzymać ciągle nóż w ręku i nie
  może nigdy spuścić się na swych poddanych, którzy wskutek ustawicznych i świeżych
  krzywd nie mogą nabrać do niego zaufania. Albowiem krzywdy powinno się wyrządzać
  wszystkie naraz, aby krócej doznawane, mniej tym samym krzywdziły, natomiast
  dobrodziejstwa świadczyć trzeba po trosze, aby lepiej smakowały.”
  http://www.eioba.pl/a/1mxq/niccolo-machiavelli-ksiaze-zlote-cytaty
  Polecam czytać klasyków

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.