Rosyjski system GLONASS wdrożono w całości

Opublikowano: 23.04.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 271

Orbitalne zgrupowanie rosyjskiego satelitarnego systemu nawigacyjnego GLONASS (odpowiednik amerykańskiego GPS) zostało wdrożone w całości. W jego skład wchodzi 29 satelitów, co wystarczy do obsługiwania użytkowników na całym świecie.

Wcześniej rosyjskim naukowcom udało się naprawić jeden z satelitów, który od 14 kwietnia znajdował się w remoncie po usterce.

Dostęp do cywilnych sygnałów nawigacyjnych GLONASS mogą otrzymać rosyjscy i zagraniczni odbiorcy w każdym punkcie Ziemi bezpłatnie i bez ograniczeń.

Źródło: Głos Rosji

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.