Rosyjski łącznik

Opublikowano: 04.03.2021 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1475

Rosyjska agencja informacyjna TASS przytoczyła 2 marca br. wypowiedź ministra spraw zagranicznych Sergieja Ławrowa dotyczącą wprowadzenia paszportów szczepień w Europie.

Minister wyraził nadzieję, że paszporty szczepionkowe wprowadzane w krajach Unii Europejskiej nie będą dyskryminować obywateli Rosji. Szef rosyjskiej dyplomacji dodał, że unijny zamiar wprowadzenia paszportów szczepionkowych zaprzeczałoby zasadzie dobrowolności naruszając prawo wyboru. „Inicjatywa taka jest sprzeczna z zasadami demokracji, ponieważ kraje Unii zdecydowały się na dobrowolność. Oznacza ona przymus szczepień dla ludzi, którzy będą chcieli podróżować po Europie. Dla Europejczyka pracującego w jednej, a mieszkającego z rodziną w innej części Europy jest to trudne do wyobrażenia. Pozostaje mieć nadzieję, że decyzja zapadnie po konsultacji z krajami członkowskimi. Zasada dobrowolności jest bardzo ważna”.

W poniedziałek szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła plany wprowadzenia świadectw szczepień koronawirusowych.

Zdaje się, że to sytuacja obrazująca porzekadło o tym, jak nieprzyjaciel mojego wroga staje się moim sojusznikiem.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: TASS.com
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 15, średnia ocena: 4,60 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o