Rosyjski biznesmen w popłochu uciekł z Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 23.03.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 649

Przedsiębiorca Siergiej Kapczuk, który ukrywał się przed rosyjskim wymiarem sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii, oświadczył, że służby specjalne Zjednoczonego Królestwa chcą uczynić go kolejną ofiarą „gry” z Rosją. Taką informację Kapczuk przekazał w rozmowie z dziennikiem „Komsomolska Prawda”.

Jak opowiedział Kapczuk, po śmierci najbliższego towarzysza Borisa Bieriezowskiego Nikołaja Głuszkowa dotarły do niego brytyjskie media, które oznajmiły, że jego nazwisko także znajduje się na liście „wrogów Rosji”, opublikowanej na stronie rosyjskiej ambasady w Wielkiej Brytanii. Głuszkow zajmował na liście pierwszą pozycję, Kapczuk — dwunastą.

Brytyjscy dziennikarze powiedzieli Kapczukowi, że jest kolejną ofiarą Rosji. Jak powiedział biznesmen, wywiad dla kanału SkyTV wyglądał raczej na przesłuchanie z żądaniem nagrania wideo dla Władimira Putina potępiającego politykę Rosji. Brytyjskie media opublikowały kolaż ze zdjęć Kapczuka i Putina i napisały, że biznesmen jest głównym wrogiem i krytykiem rosyjskiego prezydenta. Kapczuk uważa, że działania te wyglądały na splanowaną akcję.

„Jaki był ich kolejny krok, mogłem się tylko domyślać. Rozumiałem, że nie interesuje się mną ani FSB, ani rosyjski wywiad. Ale według mnie brytyjskie służby specjalne mogą urządzić jakąś prowokację” — powiedział biznesmen.

Kapczuk postanowił opuścić kraj i wyjechał do kontynentalnej części Europy. Po wyjeździe wszystkie jego karty okazały się zablokowane.

Z Europy Kapczuk podjął próbę nawiązania kontaktu z brytyjskimi mediami, żeby zdementować informację o konfrontacji z Putinem. Dziennikarze pytali Kapczuka między innymi o „sprawę Skripala”. Biznesmen wyraził opinię, że korzyść z otrucia Skripala może mieć tylko premier Wielkiej Brytanii Theresa May, ale jego zdanie nie weszło na antenę programu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. kozik 23.03.2018 13:40

  Czym jest życie jakiegoś Ruska w porównaniu z istnieniem Imperium Brytyjskiego?… Z drugiej strony przypadek Litwinienki i Scripala jest pięknym odstraszaczem dla potencjalnych zdrajców Mateczki Rasiji. Litwinienko w 2006 umierał w tabloidach-jego aktualizowane zdjęcie przez miesiąc nie schodziło z pierwszych stron.

 2. Łukasz Enki 23.03.2018 23:31

  Odrazu wiedzialem ze to false flag

 3. rumcajs 24.03.2018 10:30

  Cos mi sie wiedzi, że wiedza kolegi, powyżej pochodzi z “officjalnych” massmendii… Kwestia Litwinienki, juz dawno została wyjąsniona, i okazało sie, że polon, którego uzyto, pochodził z izraela!!!!. Ponadto ten pan prowadził jakies szemrane interesy z izraelczykami i nie do końca uczciwie sie z nimi rozliczał. Mysląc logicznie, znając te fakty, trudno posadzic rosjan o te zabójstwo, znając sposoby działania służ izraelskich, mordujacych niewygodnych im ludzi na całym swiecie.. Przykład, to cywilni naukowcy w Iranie…( to tylko tzw wieżchołek góry lodowej…)
  Poczytaj https://wolnemedia.net/francja-wspolodpowiedzialna-za-masakrowanie-cywilow/

  https://wolnemedia.net/zimna-wojna-w-cztery-dni/

  https://wolnemedia.net/francja-wspolodpowiedzialna-za-masakrowanie-cywilow/

  https://wolnemedia.net/bral-pieniadze-od-kadafiego-a-potem-go-zbombardowal/

  To sa sposoby działania “zachodu”, tylko dlatego nie staja przed MTK, bo MTK jest w europie, podporzadkowany europejskiej sitwie morderców, zwanych potocznie “politykami”
  Ro sja napewno ma także cos niecoś “za uszami”, ale zastanów sie po co mieliby mordowac i to tak głupio tego Skripala??? Siedział kilka latek u nich w łagrze, tam mogł “zachorowac” i umrzec jak tysiace więźniów… Mieszkał kilka lat w WB, nie miał żadnej wiedzy o roryjskich kwestiach wywiadu itd, był całkowicie niegroźny dla Rosji… Za to był swietnym celem dla prowokacji antyrosyjskiej… Być może miał zamiary, znowu “zmienić front”, i rozpocząć wspólprace z wywiadem rosyjskim, wszak takie wypadki bywały, i stał sie baaardzo niewygodny dla brytoli..
  W jednym z tych artykułow, jest mowa o tym, że WB, nie podpisała listu intencyjnego w kwestii nowego “jedwabnego” szlaku, Kazdy myslacy wie, że takowy szlak ladowy najszybciej może powstac, przez terytorium Rosji, i Białorusi, w częsci europejskiej, bo te państwa gwarantuja jakąś pewność , a nie ukraina, gdzie auta okradane sa w biały dzień..
  Powstanie takiego szlaku pomniejsza role WB, której politycy, nadal zyja w matriksie wielkiej potegi kolonilalnej…Tak samo zreszta francuscy politycy.
  To im bardziej niz usa zalezy na wyrugowaniu Chin i Rosji. Amerykanie sa pragmatyczni, i maja zbyt duzo interesów z rposja, choćby ich firmy wydobywcze. Brytole sprawili, że ich firmy wydobywcze raczej będa wyrugowane z tego rynku, a nie ma kto inny ich zastapic, jak… firmy amerykańskie.
  Jeszcze raz, dwa poczytaj “zimna wojna w cztery dni”, i przeanalizuj, jesli potrafisz szeroko, co tam jest napisane także “miedzy wierszami”, a jesli sie skonfrontuje informacje z tego artykułu, z innymi, chocby rozpoczęta wojną celna przez usa, przeciwko chinom, i…. EUROPIE. Rosja juz dawno przeorietowała sie na interesy z Azja, Afryka, i Ameryka Południowa, zatem sankcje w sumie sa tylko strzałem, w stope, samobujczo, dla “sankcjonujacych”..
  Wiekszośc “oligarchów” rosyjskich to zydzi, majacy także paszporty izrae;lskie, zatem jesli nie beda mogli robic interesów przez banki europejskie, czy amerykańskie, zrobia to przez banki izraelskie.
  Pomysl także dlaczego Putin oficjalnie nakazał wprowadzenie kryptowaluty, jako dozwolony srodek w obrocie w Rosji…
  Zatem jak z tymi “flake news…co napisałes??

 4. rumcajs 24.03.2018 11:43

  Napomknałem, że praktycznie kazdy “rosyjski” ilgarcha ma korzenie zydowskie, i także paszport izraelaki, ale i bardzo duzy równoczesnie jest udział zydów mieszkajacych w izraelu, którzy przybyli z Rosji.. Izrael nigdy nie przłaczał się do jakichkolwiek “sankcji”, jesli by na tym nie mógł zrobić” geszeft-u”, zatem często byznesmeni izraelscy i bankowcy zacieraja ręce z zadowolenia jak słysza o sankcjach wobec jakiegos kraju, bo widza w tym mozliwośc zrobienia dobrych interesów. Jesli o to idzie to sa to baaardzo pragmatyczni ludzie, i zawsze korzystaja z głupoty innych ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.