Rosyjska „Wikipedia” coraz bliżej

Opublikowano: 22.11.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1879

Pierwsza prezentacja projektu elektronicznego portalu naukowo-edukacyjnego Wielkiej Rosyjskiej Encyklopedii – planowanego „rosyjskiego odpowiednika” „Wikipedii” – odbędzie się w czwartek w Ufie na konferencji „Współczesna Encyklopedystka Regionalna” – poinformował redaktor wydawnictwa publikującego encyklopedię Siergiej Krawcow. Jak zaznaczył, rosyjska elektroniczna encyklopedia nie będzie mieć prawie nic wspólnego z samą „Wikipedią”.

Realizacja projektu jest obliczona na 33 miesiące, ostateczna wersja strony ma zostać zaprezentowana wiosną 2022 roku – powiedział redaktor. Jednocześnie sama encyklopedia będzie tylko jedną z części portalu naukowo-edukacyjnego.

„Każda informacja podana na portalu będzie mieć swojego autora. I za wiadomości opublikowane na encyklopedii będą odpowiedzialni i autor, i redaktor… Na portalu będą też serwisy branżowe potrzebne specjalistom. Przewidujemy dla użytkowników forum eksperta, na którym będzie mógł omawiać z innymi specjalistami temat określonego slotu… Również będziemy opracowywać adaptowane wersje i sloty dla systemu średniego wykształcenia” – powiedział Krawiec.

Prezydent Władimir Putin na posiedzeniu rady ds. języka rosyjskiego 5 listopada wyraził przekonanie, że elektroniczna wersja „Wielkiej rosyjskiej encyklopedii” w odróżnieniu od „Wikipedii” będzie źródłem wiarygodnych informacji. Tomy „Wielkiej rosyjskiej encyklopedii” wydawane były od 2004 do 2017 roku. Oprócz tego wydawnictwo o tej samej nazwie pracuje nas stworzeniem analogicznego, internetowego portalu encyklopedycznego.

Jak powiedział Sergiej Krawiec, budżet planowanego „rosyjskiego odpowiednika” „Wikipedii” – portalu „Wielkiej rosyjskiej encyklopedii”, który ma zostać uruchomiony do wiosny 2022 roku, wyniesie ok. 2 mld rubli (około 122 mln złotych).

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. mike 22.11.2019 11:33

    “Prezydent Władimir Putin na posiedzeniu rady ds. języka rosyjskiego 5 listopada wyraził przekonanie, że elektroniczna wersja „Wielkiej rosyjskiej encyklopedii” w odróżnieniu od „Wikipedii” będzie źródłem wiarygodnych informacji.”

    :))))))))))))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.