Rosyjska „Wikipedia” coraz bliżej

Opublikowano: 22.11.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1192

Pierwsza prezentacja projektu elektronicznego portalu naukowo-edukacyjnego Wielkiej Rosyjskiej Encyklopedii – planowanego „rosyjskiego odpowiednika” „Wikipedii” – odbędzie się w czwartek w Ufie na konferencji „Współczesna Encyklopedystka Regionalna” – poinformował redaktor wydawnictwa publikującego encyklopedię Siergiej Krawcow. Jak zaznaczył, rosyjska elektroniczna encyklopedia nie będzie mieć prawie nic wspólnego z samą „Wikipedią”.

Realizacja projektu jest obliczona na 33 miesiące, ostateczna wersja strony ma zostać zaprezentowana wiosną 2022 roku – powiedział redaktor. Jednocześnie sama encyklopedia będzie tylko jedną z części portalu naukowo-edukacyjnego.

„Każda informacja podana na portalu będzie mieć swojego autora. I za wiadomości opublikowane na encyklopedii będą odpowiedzialni i autor, i redaktor… Na portalu będą też serwisy branżowe potrzebne specjalistom. Przewidujemy dla użytkowników forum eksperta, na którym będzie mógł omawiać z innymi specjalistami temat określonego slotu… Również będziemy opracowywać adaptowane wersje i sloty dla systemu średniego wykształcenia” – powiedział Krawiec.

Prezydent Władimir Putin na posiedzeniu rady ds. języka rosyjskiego 5 listopada wyraził przekonanie, że elektroniczna wersja „Wielkiej rosyjskiej encyklopedii” w odróżnieniu od „Wikipedii” będzie źródłem wiarygodnych informacji. Tomy „Wielkiej rosyjskiej encyklopedii” wydawane były od 2004 do 2017 roku. Oprócz tego wydawnictwo o tej samej nazwie pracuje nas stworzeniem analogicznego, internetowego portalu encyklopedycznego.

Jak powiedział Sergiej Krawiec, budżet planowanego „rosyjskiego odpowiednika” „Wikipedii” – portalu „Wielkiej rosyjskiej encyklopedii”, który ma zostać uruchomiony do wiosny 2022 roku, wyniesie ok. 2 mld rubli (około 122 mln złotych).

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mike
Użytkownik
mike

“Prezydent Władimir Putin na posiedzeniu rady ds. języka rosyjskiego 5 listopada wyraził przekonanie, że elektroniczna wersja „Wielkiej rosyjskiej encyklopedii” w odróżnieniu od „Wikipedii” będzie źródłem wiarygodnych informacji.”

:))))))))))))