Rosyjska technika, wobec której USA są bezsilne

Opublikowano: 19.06.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 235

Rosyjski elektroniczny aparat tłumiący jest w stanie całkowicie sparaliżować amerykańskie odbiorniki GPS i stał się prawdziwym „bólem głowy” dla Stanów Zjednoczonych, pisze chiński portal „Sina”.

Jak stwierdzono w materiale, rosyjskie aparaty mogą sparaliżować systemy GPS Pentagonu, dlatego Stany Zjednoczone spotyka „jedna porażka za drugą”. Brak sygnału GPS znacznie zmniejsza zdolność bojową uzbrojenia i prowadzi do marnowania amunicji, wyjaśnia autor artykułu.

Z tego powodu Waszyngton spieszy się z rozwojem sprzętu GPS, który byłby odporny na zakłócenia organizacyjne. Pierwsza generacja takiego sprzętu jest obecnie produkowana, ale amerykańskie siły zbrojne już chcą modernizacji do drugiej lub nawet trzeciej generacji. Powodem tego są rosyjskie opracowania, które stwarzają wciąż nowe zagrożenia dla Pentagonu.

Zdaniem autora materiału obawy kierownictwa wojskowego USA wywołało „użycie przez Rosję aparatów tłumiących GPS w Syrii, Europie Północnej i na Półwyspie Skandynawskim”, co doprowadziło do zaprzestania pracy odbiorników państw członkowskich NATO.

„Stało się to ogromnym sukcesem rosyjskich wojskowych technologii nawigacyjnych” – pisze Sina. Jak podkreślono w materiale, Rosja „nie jest bezczynna” i zajmuje się ulepszaniem technologii w dziedzinie GPS. W ten sposób powstała nowa generacja aparatów tłumiących, całkowicie blokująca pracę odbiorników.

„W przypadku takich działań konieczne jest posiadanie zaawansowanych technologii komunikacji elektronicznej i doskonałej wiedzy w dziedzinie matematyki, a Rosjanie z tego słyną” – podsumowuje autor.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 19.06.2019 13:40

    GPS jest standardowo blokowany/zakłócany lokalnie dla ochrony ważnych obietków (np. lotnisk wojskowych). To wręcz standardowa procedura. “Sputnik” bije pianę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.