Rosyjscy szamani apelują do Putina

Opublikowano: 01.09.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1849

Do prezydenta Rosji Władimira Putina trafił apel z prośbą o nadanie szamanizmowi statusu jednej z religii stanowiących część historycznego dziedzictwa narodów Rosji, poinformował najwyższy szaman Rosji Kara-ool Dopczun-ool.

„Wysłaliśmy apel, został przekazany do urzędu ds. religijnych. Tam maja go rozpatrzeć i kazali czekać – to czekamy”, powiedział szaman. Kopie apelu, którego tekst opublikowano na stronie Zarządu Najwyższego Szamana na portalu Vkontakte, zaadresowano również do przewodniczącej Rady Federacji Zgromadzenia Federalnego Rosji Walentinie Matwienko i do przewodniczącego Dumy Państwowej Zgromadzenia Federalnego Rosji Wiaczesława Wołodina.

Jednym z głównych rezultatów kongresu (szamanów, który odbył się 7 sierpnia – red.) była decyzja jego uczestników o zaapelowaniu do Pana i innych organów rządowych Rosji z propozycją uznania szamanizmu jako główną religię tworzącą integralną część dziedzictwa historycznego narodów Rosji… Władimirze Władimirowiczu! W imieniu uczestników kongresu zwracamy się do pana z apelem o przywrócenie historycznej sprawiedliwości i zrównanie statusu szamanizmu z innymi religiami – napisano w apelu najwyższego szamana.

Trzeci Rosyjski Kongres Szamanów odbył się 7 sierpnia w stolicy Tuwy Kyzył. Po raz pierwszy tego typu kongres odbył się w 2018 roku. Kara-ool Dopczun-ool, przewodniczący lokalnej religijnej organizacji szamanów Adyg-Eeren (Duch Niedźwiedzia), został podczas niego wybrany najwyższym szamanem Rosji.

„Szamanizm jest najstarszy ze wszystkich religii, towarzyszący społeczeństwu ludzkiemu przez jego tysiącletnią historię. Był on fundamentem do stworzenia tradycyjnych religii wielu narodów, zachowanych w ich rytualnej praktyce. Obecnie szamanizm w Rosji jest stłamszony. Szamanizm nie jest faktycznie uznany w naszym państwie. A to duża liczba osób, których religia przodków wymaga wsparcia i uznania na wszystkich szczeblach władzy”, dodano w apelu.

Zdjęcie: Natalia_Kollegova (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 01.09.2021 22:52

    pięknie 🙂 popieram 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.