Rosyjscy „satyrycy” wkręcili mocno byłego prezydenta Francji

Opublikowano: 10.04.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2077

Były prezydent Francji, socjalista François Hollande, został zaproszony na wideokonferencję z udziałem byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Rzecz działa się jeszcze w lutym, ale szczegóły tego oszustwa ujawniono teraz.

Prezydenta „wkręcił” duet rosyjskich komików Vovana i Lexusa, którzy podszywali się pod byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę. „Konferencja” pojawiła się mediach społecznościowych w czwartek 6 kwietnia, więc sprawa i tak się wydała.

Nagranie, trwające około piętnastu minut, jest rozmową w ramach wideokonferencji na temat sytuacji na Ukrainie. „Nie miałem pojęcia, że ​​to była manipulacja. Skontaktowała nas osoba, która przedstawiła się jako szef sztabu Poroszenki; potwierdziliśmy, że to on i nie mieliśmy powodu, by coś podejrzewać” – wyjaśniał były prezydent Republiki.

Fałszywy „Petro Poroszenko” przywoływał trzykrotnie „porozumienia mińskie” z 2015 roku. Prezydent Francji miał przyznawać, że porozumienia mińskie były strategią NATO mającą na celu uzyskanie czasu na dozbrojenie Ukrainy.

François Hollande zaprzecza temu i twierdzi, że tylko bronił stanowiska, które zajmuje „we wszystkich wywiadach, w sprawie porozumień mińskich i rosyjskiej odpowiedzialności”. Jednak zapachniało skandalem.

W listopadzie 2022 roku, ci sami rosyjscy komicy „wkręcili” prezydenta Polski Andrzeja Dudę, udając Emmanuela Macrona. Siedmiominutowa rozmowa miała miejsce w dniu, w którym pocisk wojskowy zabił na terenie Polski dwie osoby.

Na podstawie: Valeurs
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.