Rośnie sceptycyzm wobec szczepionek

Opublikowano: 23.06.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 392

Tylko 61% Islandczyków zgadza się, że szczepionki są bezpieczne, z czego 97% uważa, że są skuteczne, a 99%, że są one ważne dla dzieci. Szczepionych jest 96% islandzkich dzieci. Jest to wynik nowego globalnego badania na temat postaw wobec szczepień ochronnych na całym świecie.

Zaskakująca liczba dotycząca Islandii jest taka, że 21% populacji nie zgadza się ze stwierdzeniem, że szczepionki są bezpieczne.

Dla porównania, średnio 73% mieszkańców Europy Północnej uważa szczepionki za bezpieczne, 84% z nich uważa je za skuteczne, a 89% sądzi, że ważne dla dzieci. Na całym świecie 79% ludzi zgadza się, że szczepionki są bezpieczne, a 84% – że są skuteczne.

Zaufanie do szczepionek jest najniższe we Francji, gdzie tylko 47% osób uważa je za bezpieczne, 68% za skuteczne, a 76% za ważne dla dzieci.

Gdy badano stosunek ludzi do naukowców, okazało się, że 32% Islandczyków określa swoje zaufanie do nich jako wysokie, 63% jako średnie, a 4% jako niskie, 2% nie ma zdania na ten temat.

Badanie wykazało, że ludzie żyjący w krajach o wysokich dochodach mają najniższe zaufanie do szczepionek.

Badanie „Global Monitor in Public Trust in Science, Health and Vaccines” zostało przeprowadzone przez firmę Wellcome Trust. Badano w nim ponad 140 000 osób w wieku od 15 lat w ponad 140 krajach.

Autorstwo: Monika Szewczuk (Grupa GMT)
Na podstawie: Wellcome.ac.uk
Źródło: IcelandNews.is


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.