Rośnie aktywność sejsmiczna w Yellowstone

Opublikowano: 21.04.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Dwa dni temu na północno-zachodniej granicy kaldery superwulkanu Yellowstone zanotowano serię trzęsień ziemi o różnej sile. Ich epicentra znajdowały się 100 km od Hebgen Lake. To kolejne zjawisko w okolicy kaldery tego znanego amerykańskiego superwulkanu, w ciągu ostatnich tygodni, które może sugerować, że w obrębie tego wulkanicznego giganta zaczyna się dziać coś nietypowego.

Niedawno zaobserwowano nagłe nienotowane od setek lat emisje hydrotermalne w rzekach w okolicy kaldery Yellowstone. Do tego dochodzi wzrastająca nieubłaganie aktywność sejsmiczna. Zdaniem niektórych badaczy obserwujących dane spływające z czujników w Yellowstone, są liczne dowody fałszowania odczytów, albo po prostu wyłączania dostępu do sejsmografów w określonych sytuacjach.

Aktywność sejsmiczna w obrębie kaldery Yellowstone nie jest niczym nowym. W 1959 roku, w rejonie jeziora Yellowstone, wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 7,5 stopni w skali Richtera. Wtedy jego konsekwencją były liczne osuwiska, które pogrzebały w sumie 28 osób. Pojawiły się też nowe gejzery w Yellowstone oraz wiele przemieszczeń gruntu.

Seria trzęsień ziemi, które miały miejsce 18 kwietnia miała siłę od 2,5 do 3,2 stopni w skali Richtera. Najsilniejsze z trzęsień ziemi tego roju miało siłę 3,2 stopni, a jego epicentrum zlokalizowano na głębokości 2 kilometrów. Należy traktować to jako sygnał alarmowy, który może wskazywać na wznowienie aktywności sejsmicznej w tym regionie. Tym samym prawdopodobieństwo powtórzenia wydarzeń z 1959 roku zdecydowanie rośnie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
luzak1977
Użytkownik
luzak1977

No to niech wreszcie walnie z grubej rury, bo tylko straszą i straszą.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Uważaj, bo jak Yellow naprawdę walnie z grubej rury, to biedy narobi na całej Kuli!

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

@Piechota
:-) Będzie jak w tej piosence Formacji Nieżywych Schabuff – “Kiedy zamykam oczy”
“…pewnej nocy tak się
stanie, świat rozpęknie się
smród zostanie…”

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ