Rosną wpływy z podatku VAT

Opublikowano: 16.05.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 256

Ministerstwo Finansów ma w najbliższych dniach opublikować nowe dane na temat przychodu państwa z tytułu podatku VAT. Uszczelnienie systemu w ostatnich miesiącach spowodowało spory wzrost wpływów z tej daniny, które w kwietniu wyniosły około 14,5 miliarda złotych, czyli o 2,1 miliarda złotych więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

„Dziennik Gazeta Prawna”, powołując się na źródła w rządzie Beaty Szydło, pisze o tym, iż w najbliższych dniach resort finansów opublikuje najnowsze dane dotyczące wpływów do państwowego budżetu z tytułu podatku VAT. W kwietniu państwo miało uzyskać ogółem ok. 14,5 mld złotych przy 12,4 mld zł w analogicznym okresie sprzed roku, co oznacza tym samym wzrost o blisko 17 proc. w skali roku. Dodatkowo analizując kwietniową dynamikę wpływów z podatku VAT można wywnioskować, iż w pierwszych czterech miesiącach tego roku udało się zrealizować 40 proc. planów tegorocznych wpływów.

Ministerstwo Finansów zarządzane przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego nie musi się tym samym przejmować nawet faktem, iż nie udało się utrzymać trendu z pierwszych miesięcy tego roku, kiedy wpływy z VAT rosły nawet o 40 proc. w stosunku do 2016 r. Jednocześnie nie sprawdziły się przewidywania niektórych ekspertów, którzy uważali, że dane publikowane przez rząd są wynikiem kilku księgowych sztuczek, wśród których najczęściej wymieniano zlikwidowanie możliwości rozliczania VAT-u raz na kwartał.

Potwierdzenia w faktach nie mają też inne dywagacje przeciwników rządu, które dotyczyły zagrywki resortu finansów z końca ubiegłego roku, kiedy wypłacił on podatnikom zwroty jakie powinien przekazać im w pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku. Skutkiem takich działań był drastyczny spadek dochodów z VAT-u w grudniu, ale już w pierwszych dwóch miesiącach tego roku były one odpowiednio wyższe.

Na podstawie: Forsal.pl, Dziennik.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Waldorfus
Użytkownik

Anarchista: Ustawa przeciwko wyłudzeniom podatku WAT

No tak… A w niedzielę 29 stycznia 2017 r., w programie Gość Wiadomości w TVP Info, gość – jeden z liderów partii prywaciarzy – Kukiz 15, tak się jąkał, tak uchylał od odpowiedzi, tak „płakał” że PiS źle robi że chce ścigać tych przedsiębiorców i ten niemądry PiS, myśli że wszystko załatwi tymi karami. – A my – Kukiz 15 – przecież chcemy dać obywatelom więcej wolności żeby obywatele mogli się bogacić!… – kontynuował rozsierdzony marszałek Tyszka.
Tylko ani jednym słowem nie wspomniał o tym, że tymi którzy mogą wyłudzać WAT w Polsce – mają taką możliwość – są przede wszystkim najbogatsi ludzie w tej stale jeszcze okradanej Polsce.

Dla p. marszałka Tyszki było szczególnie istotne to w jaki sposób się ściga przestępców – zastanawiające. A p. red. Wiadomości TVP rozchylił buzie w takie „O” i na chwilę zamarł… Za to potem, marszałek Tyszka wyciągnął pustą kartkę z kieszeni rozwinął do kamery i powiedział: – Zobaczcie ile udało się wam ich ukarać.

Niedługo potem, marszałkowi Tyszce wtórował p. Janusz Zagórski z NTV. Równie rzewnie utyskując.

Tak na marginesie, zupełnie przy okazji: Partia Kukiz 15 jest również promotorem nowej koncepcji ordynacji wyborczej – JOW-ów – których jawnie i głośno się domaga, próbując nawet negocjować – czasami szantażować tym PiS. „Och ileż to by było rozmów i sejmikowania w parlamencie gdyby się nam to udało” – myśli sobie Kukiz 15. Potrzebę ich wprowadzenia dość sprytnie argumentując: że dzięki temu podział mandatów będzie bardziej demokratyczny – sprawiedliwy ponieważ wyborcy będą głosować na pojedynczych kandydatów, a nie tych których narzucają partię polityczne na swoich listach, a potem wykorzystują do wprowadzenia dyscypliny w głosowaniu.

Teraz ja wyjaśnię na czym polega cały ten knyf z tymi JOW-ami – Kukiz 15 – partii prywaciarzy; którym tak bardzo zależy na tych JOW-ach. To jest prosta sprawa: wystarczy że do parlamentu dostaną się zupełnie przypadkowe osoby, np. wypromowane gdzieś tam w gminach; np. „zielone ludziki”: jeden z czubatym łepkiem, drugi z płaskim łebkiem; a na końcu ten jajogłowy zielony… Społeczeństwo i tak mało się interesuje pojedynczymi kandydatami na posłów, i nikt nie będzie wiedział o co tym kandydatom naprawdę chodzi. Po prostu: ludzie rzadko kiedy ich znają. Po za tym i tak wszyscy kłamią jak PO przed wyborami. I teraz gdy oni z tych wszystkich JOW-ów dostaną się do parlamentu – przy okazji głosowania nad jakąś tam wiekopomną ustawą – jak oni – każdy z nich zacznie ciągnąć w swoją stronę, to się zrobi taki chaos, już taki doszczętny bajzel, że będą tak sobie debatować w nieskończoność, żadna istotna dla państwa ustawa nie przejdzie, a lider tej partii prywaciarzy, wreszcie będzie mógł stanąć na mównicy, wyciągnąć z za marynary tego swojego dawno chowanego kałacha, i powiedzieć: — No to ja teraz zaprowadzę tu porządek — tratatatata!!! To teraz Kochani wprowadzamy naszą nową demokrację arystokratyczno/plutokratyczną DAP. Jednym słowem: oligarchię na wzór rosyjski.

Ale za to, na ten temat – https://waldorfus.wordpress.com/2017/05/15/opresyjne-panstwo-gwalciciel/
– partia prywaciarzy Kukiz 15, milczy razem ze wszystkimi posłami.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

PKB rośnie również dzięki inflacji tzn. im wyższa inflacja tym wyższe PKB. Jeśli wszystko drożeje to PKB rośnie. Jeśli rosną wpływu budżetu to znaczy,że “rząd” zabrał więcej pieniędzy obywatelom i tylko lemingi się z tego cieszą. Leming nie rozumie, że jak dostanie 3000 zł wypłaty to pracodawcę kosztuje to ponad 5000 tj około 1300€ czyli pensja minimalna w najbogatszych krajach Unii i uważam, że to wielki sukces polskiej gospodarki ale te 3000 zł to tylko 750€ więc niemal połowa najniższej unijnej i to jest porażka.
Prawdziwym sukcesem gospodarczym są bogaci obywatele, którzy bez zbędnego stresu tworzą mityczne PKB.
Tu niestety trzeba jeszcze dużo czasu aby w Polsce tak się stało, skoro ludzie jeszcze się cieszą, że rosną wpływy z podatków.
PZDR.