Rosną długi alimentacyjne

Opublikowano: 11.12.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1662

Według Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor na koniec listopada 2022 r. zaległe zobowiązania z tytułu alimentów osiągnęły rekordową kwotę niemal 13,4 mld zł. Tak wysokiej kwoty nie było od początku, odkąd są gromadzone takie dane.

Obecny poziom zadłużenia alimentacyjnego oznacza wzrost aż o 40% w stosunku do roku ubiegłego. Jest też o ponad 41 tys. więcej osób niepłacących alimentów. Łącznie takich ludzi w Polsce jest już 278 tys. 624. Średnio każdy z nich zalega z alimentami na kwotę 48 tys. zł.

94% wszystkich dłużników alimentacyjnych stanowią ojcowie. Rekordzista w niepłaceniu alimentów pochodzi z woj. pomorskiego – jego dług przekracza 21 mln zł.

Jak zwraca uwagę prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak, na wzrost zaległości alimentacyjnych wpływ mógł mieć kryzys gospodarczy i inflacja. „Oszczędzanie na najbliższych nie jest jednak żadnym rozwiązaniem, a rodzic, który sprawuje opiekę nad dzieckiem, ma prawo do żądania świadczeń” – powiedział.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Oczywiście nikogo nie interesuje, że alimenciarze mogą po prostu nie mieć z czego płacić alimentów. Traktuje się ich zawsze jak sknery, które nie chcą ich płacić na złość matce dziecka (bo prawie zawsze opiekę nad dzieckiem sądy przyznają kobietom) lub oszczędzają na najbliższych (sami zapewne żyjąc ponad stan).


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. replikant3d 11.12.2022 11:52

  A kiedy taki ,,dojony,, delikwent który nie ma NIC do gadania, popełni samobójstwo bo nie ma za co żyć, to nikogo to nie obejdzie….taka jest rzeczywistość..No, ale to kobiety są ,,chronione,, i uprzywilejowane w tym zakresie. Zawsze winny facet nigdy odwrotnie. I te długi będą ,,rosły,, bo bezwględne sądy mają w nosie sytuację finansową facetów. Mało kto zdaje sobie sprawę że to też element depopulacji..

 2. Dagmara 11.12.2022 19:11

  Serio , dojony ? Mój ex wyprowadził wszystkie oszczędności ze wspólnej firmy niby na studia dzieci i godną starość odkładane.. Dzieci tych pieniędzy nie zobaczyły , a ja na swojej emeryturze z głodu zapewne umrę…

  Zarabiając od 7000 do 9000 tys mies netto na 2 dzieci płacił w sumie 1000zľ. Zastanówcie się , zanim coś napiszecie….

 3. emigrant001 13.12.2022 20:42

  koszmare myślenie jest takie, że należy mi się, bo jestem i mam swoje prawa ale odawiam tych praw wszystkim nie menstruującym, bo mam swoje prawa i wiem, że je mam:)
  Gdyby tak nie było, to żadna cywilizacja by nie powstała, ale ta teraźniejsza na pewno upadnie:) bo tak:)
  postęp:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.