Roskosmos stworzy na Księżycu bazę dla 12 osób

Opublikowano: 22.06.2016 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 466

CNIImash – wiodąca organizacja badawcza Roskosmosu – opracowuje projekt bazy na Księżycu, która będzie mogła pomieścić do 12 osób, informuje gazeta „Izwiestija” powołując się na szefową służby prasowej towarzystwa Olgę Żarową.

„W początkowych etapach wdrażania księżycowej bazy liczby członków jej załogi nie przekroczy dwóch-czterech osób. W późniejszych etapach załoga może osiągnąć 10-12 osób. Przy czterech członkach załogi i czasu trwania wyprawy 30 dni minimalna zamieszkiwana hermetyczna objętość takiej bazy wynosi 20 metrów sześciennych. Dla aktywnej działalności załogi infrastruktura powinna znajdować się na powierzchni Księżyca. Pod powierzchnią Księżyca mogą powstawać schrony radiacyjne, mogą zostać ulokowane elektrownie” — cytuje gazeta słowa Żarowej.

Miejsce dla budowy bazy księżycowej jeszcze nie zostało wybrane. Żarowa poinformowała, że nie ma jednoznacznej opinii w tej kwestii.

CNIImash poinformował również, że wstępne projekty księżycowych maszyn budowlanych już powstały.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.