Rosjanie zaproponowali stworzenie elektrowni jądrowej na Marsie

Opublikowano: 18.07.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1671

Eksperci przedsiębiorstwa Roscosmos KB Arsenal proponują stworzenie elektrowni atomowej w przyszłej rosyjskiej bazie na Marsie. W założeniu ma ona zaopatrywać infrastrukturę w energię elektryczną, a technologie opracowane dla nuklearnego holownika kosmicznego będą wykorzystywać jako sam reaktor, wynika z materiałów przedsiębiorstwo do dyspozycji RIA Novosti.

Marsjańska elektrownia jądrowa ma zostać dostarczona na orbitę Czerwonej Planety w ramach holownika nuklearnego Zeus, a następnie będzie zrzucona na powierzchnię ze spadochronem. Po wylądowaniu następuje aktywacja elektrowni jądrowej oraz rozpocznie się zasilanie bazy marsjańskiej.

Ponadto holownik „Zeus”, wyposażony w środki przekazujące sygnały i umieszczony w punkcie libracji systemu „Słońce-Mars” (równość sił grawitacyjnych tych ciał), umożliwi zorganizowanie wydajnego kanału do przesyłania informacji na Ziemię z powierzchni Marsa i statków kosmicznych na orbicie marsjańskiej.

Wcześniej z materiałów przedsiębiorstwa wiadomo było, że rosyjski nuklearny holownik kosmiczny „Zeus” z megawatowym układem napędowym może być używany do walki w kosmosie. Na przykład wyłączania urządzeń potencjalnych przeciwników za pomocą impulsu elektromagnetycznego i strzelania laserem.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o