Rosjanie otrzymają paszporty genetyczne

Opublikowano: 10.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 8

Nowe dokumenty mogą pojawić się już w 2025 roku. Powinno to pomóc w ochronie obywateli przed zagrożeniami biologicznymi i chemicznymi, co wynika z podstaw polityki państwa w dziedzinie bezpieczeństwa biologicznego, zatwierdzonej przez głowę państwa. Odpowiedni dekret Władimir Putin podpisał w marcu 2019 roku.

Dokument zawiera dwa postanowienia dotyczące pojawienia się paszportów genetycznych w Rosji: po pierwsze, w celu monitorowania zagrożeń chemicznych i biologicznych konieczne jest „przeprowadzenie certyfikacji genetycznej ludności”; po drugie ma to stworzyć „warunki do przeprowadzenia certyfikacji genetycznej populacji, rozwoju technologii przesiewowych dla pul genów ludzkich, zwierzęcych i roślinnych”.

Ma zostać także stworzony krajowy bank surowicy krwi oraz opracowany system informacyjny i analityczny do monitorowania chorób zakaźnych w Rosji. Rada Bezpieczeństwa będzie odpowiedzialna za kształtowanie polityki państwa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa chemicznego i biologicznego oraz za monitorowanie jej wdrażania, głosi dokument.

Paszport kryminalistyczny jest teraz zestawem markerów genetycznych, które pozwalają zidentyfikować osobę, wyjaśniają eksperci.

“Zwykle takie paszporty są tworzone dla przestępców i osób z niebezpiecznymi zawodami, strażaków i wojskowych. Oznacza to, że jeśli osoba popełni przestępstwo, łatwo będzie ją znaleźć i zatrzymać, a jeśli zginie w wyniku, na przykład, katastrofy technogennej, zostanie zidentyfikowana” – zauważyli eksperci.

Aby wyrobić paszport genetyczny, trzeba będzie pobrać próbkę materiału genetycznego (na przykład śliny). Zazwyczaj próbki są pobierane w laboratoriach państwowych, podobne procedury w klinikach płatnych, takie jak testy na ojcostwo, kosztują około 5-6 tysięcy rubli, mówią eksperci.

Zdjęcie: Charly_7777 (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gandzimen
Użytkownik
Gandzimen

Ruskie NWO.