Rosjanie otrzymają paszporty genetyczne

Opublikowano: 10.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1473

Nowe dokumenty mogą pojawić się już w 2025 roku. Powinno to pomóc w ochronie obywateli przed zagrożeniami biologicznymi i chemicznymi, co wynika z podstaw polityki państwa w dziedzinie bezpieczeństwa biologicznego, zatwierdzonej przez głowę państwa. Odpowiedni dekret Władimir Putin podpisał w marcu 2019 roku.

Dokument zawiera dwa postanowienia dotyczące pojawienia się paszportów genetycznych w Rosji: po pierwsze, w celu monitorowania zagrożeń chemicznych i biologicznych konieczne jest „przeprowadzenie certyfikacji genetycznej ludności”; po drugie ma to stworzyć „warunki do przeprowadzenia certyfikacji genetycznej populacji, rozwoju technologii przesiewowych dla pul genów ludzkich, zwierzęcych i roślinnych”.

Ma zostać także stworzony krajowy bank surowicy krwi oraz opracowany system informacyjny i analityczny do monitorowania chorób zakaźnych w Rosji. Rada Bezpieczeństwa będzie odpowiedzialna za kształtowanie polityki państwa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa chemicznego i biologicznego oraz za monitorowanie jej wdrażania, głosi dokument.

Paszport kryminalistyczny jest teraz zestawem markerów genetycznych, które pozwalają zidentyfikować osobę, wyjaśniają eksperci.

“Zwykle takie paszporty są tworzone dla przestępców i osób z niebezpiecznymi zawodami, strażaków i wojskowych. Oznacza to, że jeśli osoba popełni przestępstwo, łatwo będzie ją znaleźć i zatrzymać, a jeśli zginie w wyniku, na przykład, katastrofy technogennej, zostanie zidentyfikowana” – zauważyli eksperci.

Aby wyrobić paszport genetyczny, trzeba będzie pobrać próbkę materiału genetycznego (na przykład śliny). Zazwyczaj próbki są pobierane w laboratoriach państwowych, podobne procedury w klinikach płatnych, takie jak testy na ojcostwo, kosztują około 5-6 tysięcy rubli, mówią eksperci.

Zdjęcie: Charly_7777 (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gandzimen
Użytkownik
Gandzimen

Ruskie NWO.