Rosjanie nie chcą podwyższenia wieku emerytalnego

Opublikowano: 03.09.2018 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 11

Ponad połowa Rosjan gotowa jest protestować przeciwko przegłosowanemu jeszcze w lipcu podniesieniu wieku emerytalnego, natomiast ponad trzy czwarte z nich opowiedziałaby się przeciwko reformie w przypadku przeprowadzenia w tej sprawie referendum. Pierwsze duże demonstracje kwestionujące reformę ogłoszoną w dniu startu piłkarskich Mistrzostw Świata odbyły się już w ich trakcie, natomiast wczoraj tysiące Rosjan ponownie wyszło na ulice wielu tamtejszych miast.

Podniesienie wieku emerytalnego oraz podatku VAT na większość produktów ogłoszono na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem na wspomnianej imprezie, kiedy Rosjanie oczekiwali już na mecz swojej reprezentacji z kadrą Arabii Saudyjskiej. Choć polityczne manifestacje zostały zakazane podczas tej największej w historii Rosji imprezy, przeciwnicy reform już wówczas wyszli na ulice, natomiast największa demonstracja odbyła się 18 lipca czyli w przededniu głosowania przeprowadzonego na ten temat w Dumie Państwowej.

Najnowszy sondaż instytutu badawczego Levada Center wskazuje, że blisko 53 proc. Rosjan jest gotowych wyjść na ulice, aby manifestować przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego do 2034 roku, kiedy miałby on osiągnąć 63 lata dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, z kolei 37 proc. nie wzięłoby w nich udziału. Jeśli władze zdecydowałyby się z kolei zorganizować referendum w tej sprawie, wówczas blisko 77 proc. Rosjan opowiedziałoby się przeciwko reformie. Sam sondaż został przeprowadzony przed propozycją prezydenta Władimira Putina, chcącego złagodzić proponowane zmiany.

Wczoraj na ulicach wielu rosyjskich miast odbyły się z kolei kolejne manifestacje przeciwko reformie emerytalnej, zorganizowanej głównie przez Komunistyczną Partię Rosji oraz centrolewicową „Sprawiedliwą Rosję”, a także antyputinowską organizację „Otwarta Rosja”.

Na podstawie: Kommersant.ru
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Nikt nie chce podwyżek żywności, wieku emerytalnego tylko rządzący wydają lekką ręką a później szukają pieniędzy w twojej emeryturze itd

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ