Rosjanie mówią ponownie o udziale Żydów w Holokauście

Opublikowano: 04.05.2022 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1993

Nie milkną echa słów rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, sugerującego „żydowskie korzenie” nazistowskiego przywódcy Adolfa Hitlera. Rosyjski resort dyplomacji zamieścił teraz tekst sugerujący między innymi współudział Żydów w Holokauście, głównie za pośrednictwem Judenratów i podległej im policji w gettach.

Ławrow kilka dni temu udzielił wywiadu jednej z włoskiej stacji telewizyjnych. Twierdził w nim między innymi, że Rosja prowadzi na Ukrainie „akcję denazyfikacyjną”, a niczego w tej kwestii nie zmienia żydowskie pochodzenie ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Szef rosyjskiej dyplomacji stwierdził bowiem, że Hitler też miał „żydowską krew”.

Słowa dyplomaty wywołały oburzenie w Izraelu. Głos w tej sprawie zabrali więc tamtejszy premier Naftali Bennett oraz minister spraw zagranicznych Jair Lapid. Pierwszy krytykował używanie Holokaustu do celów politycznych, z kolei drugi nazwał sugestię o współudziale Żydów w zagładzie jako „najniższy poziom rasizmu”.

W odpowiedzi strona rosyjska opublikowała tekst na oficjalnej witrynie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Można w nim przeczytać między innymi, że „historia zna, niestety, tragiczne przykłady współpracy Żydów z nazistami”. Niemcy w Polsce i innych krajach Europy Wschodniej mieli bowiem „wyznaczać żydowskich przemysłowców na szefów gett i rad żydowskich”.

Rosjanie podają konkretne przykłady działalności Judenratów, jak choćby sprawę Jakuba Lejkina. Był on zastępcą komendanta żydowskiej policji w getcie warszawskim, odpowiedzialnym za donoszenie niemieckiej administracji okupacyjnej oraz za wysiedlenia Żydów do obozu zagłady w Treblince.

Poza tym rosyjskie MSZ powtórzyło swoje dotychczasowe tezy dotyczące ochrony „neonazistów” przez Zełenskiego, rozszerzając je dodatkowo o łotewskiego prezydenta Egilsa Levitsa. Jako osoba żydowskiego pochodzenia ma on „tuszować rehabilitację Waffen SS w swoim kraju”.

Rosja oskarżyła przy tej okazji izraelski rząd o ignorowanie podobnych doniesień. Dodatkowo zarzuciła mu o milczenie podczas demontaży pomników Armii Czerwonej, która według resortu kierowanego przez Ławrowa mieli chronić Żydów przed Holokaustem.

Sporo miejsca w swoim oświadczeniu rosyjskie MSZ poświęciło ukraińskiemu nacjonalizmowi. Moskwa zarzuca więc Kijowowi tolerowanie gloryfikacji Stepana Bandery oraz brak reakcji na przypadki niszczenia żydowskiego mienia.

Stanowisko Rosji w sprawie Żydów skomentował dla „Times of Israel” główny doradca Zełenskiego. Andriej Jermak spodziewa się więc, że „Izrael będzie bardziej proukraiński” po ostatnich twierdzeniach Rosjan o żydowskim współudziale w Holokauście.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl

22

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Rafik4891 04.05.2022 14:41

  Co jak co ale to prawda zydzi oczywiscie, ze pomagali w mordowaniu innych zydow i tego nie zaklamia jest mnostwo.dowodow na to. Ruskie maja ich od groma. Polacy tez ginęli i tez to byl holokaust a nie.tylko zydzi.

 2. Swish 04.05.2022 15:01

  Jak na ironię to dla nas gorzej. Bo skoro mówią to Ruscy, to znaczy że jest odwrotnie i Żydzi są święci i niewinni wg mainstreamu, także to kolejny krok do zaboru polskiego majątku.

 3. Dgruzin 04.05.2022 17:29

  Żydzi brali udział w holokauście.
  To fakt.
  Ktoś temu przeczy?
  Nie.
  Tylko miesza, mąci, udaje obrażonego. My to znamy i te krętactwa już nie robią na nas wrażenia – fakty są faktami.

 4. rici 04.05.2022 18:20

  Uznany za ojca panstwa Iztrael Zabinski byl osobistym przyjacielem Musoliniego i Hitlera. Podobnie Max Wartburg jako prezes firmy IG-Farben dokonal eksterminacji milionow zydow. 65 tys. zydow w SS, 150 tys. zydow w Werthmachcie. Na mocy ustawy o zydach w III Rzeszy skladano zazalenia na zydow w armii i urzedach, na 12 tys. zazalen Hitler wszystkie rozpatrzyl pozytywnie , z korzyscia dla zydow oczywiscie.

 5. PeWueN 04.05.2022 20:08

  Holokaust to słowo pochodzące z greki i znaczy ni mniej ni więcej tylko całopalenie.
  Związane jest z ofiarą całopalną, wzmiankowaną w pejsatej opowieści.
  “Holocaust żydów” to hagada rabinacka stworzona jeszcze przed 1WŚ. W jakim celu – to już przecież dawno wiadomo bo widać gołym okiem.
  A jeżeli chodzi o ofiary IIWŚ to powinniśmy mówić o Słowianobójswie a nie jakichś zakłamanych statystykach narodu złodziejskiego.

 6. Doctor Who 04.05.2022 21:14

  Wygląda na to, że jesteśmy ostatnimi z ostatnich. Dla nas prawda oznacza fakty. To jest mniej więcej 😉 prawda w sensie greckim. Dla 90% społeczenstwa w tym zachodniego, prawda to to co dostają w mediach. Dla nich nie ma znaczenia, co było. Ważne jest to, że Rosja pluje na ich medialne świętości ( wybaczcie, nie znalazłem lepszej metafory). Wojna z Irakiem, Syrią, Libią, itd miała medialne li tylko podstawy jeśli chodzi o uzsadnienie dla społeczenstwa. Rzeczywisty powód to utrzymanie supremacji $. Wniosek z tak postawionej sprawy jest dość niewesoły. Obie strony, rosyjska, bolszewicka, moskiewska oraz anglosaska, angielska, chazarska jakkolwiek nazwiemy drugą stronę w pocie czoła pracują nad uzasadnieniem dalszej likwidacji niepotrzebnej ludności w czasie zawieruchy na U. I to pracują na tą sprawą sumiennie od wieków. Pamietajcie o ledwo ukrywanej współpracy niemiecko-rosyjskiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.