Rosja zwoła posiedzenie RB ONZ ws. sabotażu Nord Streamu

Opublikowano: 29.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1268

Rosja domaga się pilnego zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z sabotażem gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2 oczekując, że odbędzie się ono dzisiaj – poinformował pierwszy zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Dmitrij Polianski.

„Rosja wystąpiła o pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z sabotażem dwóch nitek Nord Streamu. Spodziewamy się, że nastąpi to jutro” — napisał Polianski wczoraj na swoim kanale na „Telegramie”.

Przypominamy, że w poniedziałek doszło do potężnych eksplozji jednocześnie na dwóch rosyjskich gazociągach na dnie Morza Bałtyckiego, Nord Stream i Nord Stream 2. Według władz duńskich i szwedzkich wykryto dwa wycieki gazu na trasie Nord Stream i jeden na trasie Nord Stream 2 w pobliżu wyspy Bornholm.

Władze Niemiec, Danii i Szwecji podkreślają, że powodem eksplozji z największym prawdopodobieństwem jest celowy sabotaż.

Źródło: pl.News-Front.info

14

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. sga 29.09.2022 16:27

  Ciekawe czy maja jakies dowody na – kto to mogl byc

 2. Jefferson 29.09.2022 18:26

  Śmierdzi amerykańską robotą na odległość

 3. pikpok 29.09.2022 18:53

  Rząd Ukraiński zarabia na przesyle gazu i ropy z Rosji, to i my powinniśmy. Możemy skorzystać na sabotażu usraelskim.
  https://us9.proxysite.com/process.php?d=PRIox48UF2PoCkIkZCuBIVvenF8hQaIx4atCZAWaHjSjSqF9WGqy%2Fm%2FS5nUER5%2B0HsZ2%2F7pJFSdoGjBKiuYDWQ%3D%3D&b=1

 4. agama 29.09.2022 20:01

  skutki takich prowokacji dotkną tylko ludzi, nie świń politycznych i służb, które za tym stoją

 5. fm 29.09.2022 20:41

  “.. Operacja wojskowa w poniedziałek wieczorem, w ramach której odpalono amunicję do wysadzenia dziur w rurociągach Nord Stream I i Nord Stream II na dnie Morza Bałtyckiego, w pobliżu wyspy Bornholm, została przeprowadzona przez polską Marynarkę Wojenną i siły specjalne.

  Była wspomagana przez duńskie i szwedzkie wojsko; zaplanowana i skoordynowana z amerykańskim wywiadem i wsparciem technicznym; i zatwierdzona przez polskiego premiera Mateusza Morawieckiego.

  Operacja jest powtórzeniem operacji Bornholm Bash z kwietnia 2021 roku, w której próbowano sabotować rosyjskie statki układające rury gazowe, ale zakończyła się haniebnym odwrotem polskich sił. To był bezpośredni atak na Rosję. Tym razem atak jest wymierzony w Niemców, zwłaszcza lobby biznesowo-związkowe i wschodnioniemieckich wyborców, ze schematem obwiniania Moskwy za kłopoty, które już mają – i kłopoty, które mają nadejść wraz z zimą. ..”

  To tylko wstęp do artykułu..

  http://johnhelmer.org/the-bornholm-blow-up-repeats-the-bornholm-bash-poland-attacks-germany-and-blames-russia/

 6. Baltazar Bombka 29.09.2022 22:58

  Chcecie czy nie, w angielskojęzycznych mediach potencjalny udział Polski w tym haniebnym czynie jest często podkreślany. Teraz niewiadomo, pogratulować polskim służbom za dobrze wykonane zadanie czy krytykować polskie władze za dalsze wpychanie nas w ramiona wuja Sama?

 7. pikpok 30.09.2022 07:35

  @fm, polskiej Marynarki Wojennej już dawno nie ma! Zobacz sobie co robi na Bałtyku i jak wygląda USS Kearsarge.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.