Rosja zbulwersowana odmową Szwecji ws. Nord Stream

Opublikowano: 13.01.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2441

Szwecja odmówiła współpracy z Rosją w śledztwie dotyczącym wybuchów w Nord Stream. Sprawę skomentowała rzecznik rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych Maria Zacharowa, która skrytykowała postawę Sztokholmu.

„Odmowa udzielenia przez stronę szwedzką merytorycznej odpowiedzi na kolejny wniosek Prokuratury Generalnej Rosji o pomoc prawną w sprawie dotyczącej uszkodzenia gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 jest szczerze zdumiewająca” – stwierdziła rzecznik rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Władze w Sztokholmie tłumaczą swoją decyzję tym, że spełnienie rosyjskiego żądania zagrozi bezpieczeństwu Szwecji. Jednocześnie Moskwa została poinformowana, że szwedzka prokuratura nie jest zainteresowana powołaniem wspólnego zespołu śledczego do zbadania uszkodzeń gazociągów.

Maria Zacharowa stwierdziła, że Szwecja nie podaje powodu braku zainteresowania, chociaż eksplozje na gazociągach stanowiły oczywiste zagrożenie dla Szwecji i innych państw nadbałtyckich. Jak tłumaczyła, Rosja uważa się za stronę, która poniosła straty materialne.

„Działanie przeciwko infrastrukturze tworzonej przez wiele lat, w tym przez stronę rosyjską, to kolosalne szkody i straty. Mamy prawo otrzymywać odpowiednie informacje, mamy prawo zadawać pytania i domagać się na nie odpowiedzi. Musimy dopilnować, aby to się nie powtórzyło w przyszłości” – podkreśliła Maria Zacharowa.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 13.01.2023 18:06

    Niewykluczone że sami są ,,umoczeni,, w tej sprawie..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.