Rosja wykorzystała w Syrii „taktykę spalonej ziemi”

Opublikowano: 05.01.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 381

Rosja wykorzystała w Syrii „taktykę spalonej ziemi”, która doprowadziła do licznych zniszczeń i „tysięcy niewinnych ofiar” – oznajmił dyrektor CIA John Brennan w wywiadzie dla PBS.

Taktyka, wykorzystanie której szef Centralnej Agencji Wywiadowczej USA przypisuje Rosji, przewiduje zniszczenie wszystkiego co mogłoby przynieść korzyść przeciwnikowi, w tym komunikacji, transportu, upraw rolnych i obiektów przemysłowych. „USA nigdy nie zrobiłyby nic podobnego w żadnym z konfliktów zbrojnych” — twierdzi Brennan.

Oświadczył także, że amerykański wywiad przewidział ingerencję Rosji w syryjski konflikt, ponieważ Syria jest jej dawnym sojusznikiem, którego Moskwa nie zamierza porzucać. Właśnie dlatego przyszła z pomocą Baszarowi al-Asadowi w chwili, gdy wojska rządowe zaczęły ustępować opozycji — uważa dyrektor CIA. Według niego Waszyngton podczas rozmów próbował przekonać Kreml, że al-Asad jest „częścią problemu, a nie rozwiązania”. „Niestety Rosja przedstawiła całą opozycję jako terrorystów. Dlatego zdecydowała się na te zuchwałe i moim zdaniem nierozsądne działania zbrojne, w których zginęło tak wielu Syryjczyków” — dodał Brennan.

Szef CIA John Brennan swoim oświadczeniem, że Rosja rzekomo wykorzystuje w Syrii „taktykę spalonej ziemi”, próbuje przygotować grunt na przyszłość, ponieważ USA będą musiały odpowiedzieć za działania w Syryjskiej Republice Arabskiej – oznajmił rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji Igor Konaszenkow. Przypomniał, że „międzynarodowa koalicja” dowodzona przez USA od 2012 roku „konsekwentnie niszczyła syryjską infrastrukturę w celu maksymalnego osłabienia jej legalnego rządu pomimo zagrożenia dla cywilów”.

Rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony podkreślił także, że naloty USA i koalicji nie dotknęły zajętych przez zakazane w Rosji ugrupowanie PI obiektów przemysłu naftowego, co pozwalało terrorystom na zarabianie dziesiątek milionów dolarów miesięcznie na nielegalnej sprzedaży ropy naftowej i werbowanie najemników na całym świecie.

„Wcześniej czy później trzeba będzie za to odpowiedzieć. Dlatego próba pana Brennana przygotowania gruntu na przyszłość nie pomoże. Natomiast John Brennan dobrze wie o realnych wynikach rosyjskich działań w Syrii. Specjalnie dla CIA i podobnych służb specjalnych podaliśmy je do wiadomości podczas podsumowującego kolegium Ministerstwa Obrony Rosji” — powiedział Konaszenkow.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Brev 05.01.2017 09:46

  Wpływy USA maleją, kasa terrorystom się kończy i muszą znowu kombinować dezinformacją.

  Nie miało by dużo sensu gdyby ruscy niszczyli infrastrukturę kraju sojuszniczego, o ile nie jest to strategicznie niezbędne.

 2. Szaman 05.01.2017 10:10

  „USA nigdy nie zrobiłyby nic podobnego w żadnym z konfliktów zbrojnych”

  a to dobre XDXD

  A tony napalmu to kto zrzucał, a 2 bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki ?!

  Bogowie co za ohydni hipokryci.

 3. MakSym 05.01.2017 10:45

  „USA nigdy nie zrobiłyby nic podobnego w żadnym z konfliktów zbrojnych” – “make my day” mr Brennan. :-)))

 4. Niccolo 05.01.2017 12:25

  @Szaman Ale żeś poleciał daleko w czasie jakby obecnie nic nie zrobili. Np. zrzucenie bomby fosforowej nad Syrią, a więc złamanie konwencji genewskiej, o co hipokryci oskarżali Syryjczyków.

 5. 8pasanger 06.01.2017 04:51

  Widzę, że USA stosuje taktykę spalonych mózgów.Wypalili już swoje do cna i chyba im się wydaje, że uda się wypalić mózgi wszystkim innym.Odnieśli już znaczne sukcesy ale jeszcze odrobina zdrowego rozsądku jeszcze niektórym została.Cieszą mnie pozostałe komentarze.

 6. heretyk 06.01.2017 09:59

  Wiecie czym się różniły hitlerowskie Niemcy od USA? Hitler nie zrzucił na niewinnych cywilów bomby atomowej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.