Rosja wycofuje się z traktatu INF

Opublikowano: 04.07.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 589

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę federalną w sprawie wstrzymania „Układu o całkowitej likwidacji pocisków pośredniego zasięgu” (traktat INF).

Odnośny dokument został opublikowany w środę na oficjalnym portalu informacji prawnych. „Zawiesić obowiązywanie Umowy między Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich i Stanami Zjednoczonymi Ameryki w sprawie całkowitej likwidacji pocisków pośredniego zasięgu, podpisanej w Waszyngtonie 8 grudnia 1987 roku” – głosi dokument.

Na początku tego roku Waszyngton poinformował o jednostronnym wyjściu z INF, oskarżając Rosję o długotrwałe łamanie umowy. Moskwa wszystkie oskarżenia odrzuca.

2 lutego prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że Rosja symetrycznie odpowie na decyzję Stanów Zjednoczonych w sprawie wycofania się z Układu INF i także wstrzymuje udział swój udział w układzie.

Głowa państwa zauważył, że Rosja nie powinna i nie będzie angażować się w kosztowny wyścig zbrojeń. Putin dodał przy tym, że wszystkie propozycje Rosji dotyczące rozbrojenia „pozostają w mocy i drzwi są otwarte”, ale powiedział, że odtąd jego kraj nie będzie inicjować żadnych rozmów w tej sprawie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kuralol 04.07.2019 15:22

    “Polski nie było w Osace na szczycie G20, czemu nie ma się co dziwić. Jeżeli już mielibyśmy się zapytać o Osakę w kontekście formalnej geopolityki, to należy zadać zupełnie inne pytanie – otóż, dlaczego Unia Europejska nie jest reprezentowana przez jednego lidera? Dlaczego na poważne globalne szczyty jeżdżą najważniejsi przedstawiciele państw unijnych oraz osobno ich urzędnik od reprezentowania, w sumie nie wiadomo czego i kogo już, jednak to temat na inną dywagację. Jeżeli jednak to dalej będzie niemożliwe, żeby Unia Europejska była reprezentowana przez jedną zwierzchność, to nie można mówić o Unii jako o sile.”

    Pośrednio brak Polski na szczycie G20 świadczy o tym że tu jest tylko kolonia karna, albo republika bananowa.

  2. Cosmo 05.07.2019 09:56

    Żeby znaleźć się na takich pogadankach, trzeba mieć coś do zaoferowania/postraszenia. Polska nie ma nic.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.