Rosja używa niewolników z Korei Północnej

Opublikowano: 03.04.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 690

Co najmniej 110 Koreańczyków pracuje w niedopuszczalnych warunkach na budowie stadionu w Sankt Petersburgu w Rosji do na Mundial w 2018 roku – informuje “Die Welt”, powołując się na dane z dochodzenia, prowadzonego przez dziennikarzy norweskiego magazynu “Josimar”. Wyniki badan publikuje także rosyjski portal Inopressa.

„Cała dobę są pod nadzorem. Nie mają kontaktu ze światem zewnętrznym i wypłaca się im głodowe pensje. Są to niewykwalifikowani robotnicy, którzy posiadają minimalne lub nawet brak umiejętności przy używaniu nowoczesnych narzędzi” – powiedział prawnik Andriej Jakimow, opisując warunki życie północnokoreańskich robotników.

Sami pracownicy informują skromnie i zdawkowo, że „przybyli do Rosji na rozkaz północnokoreańskiego lidera na budowę stadionów na World Cup 2018”.

Zdaniem Jakimowa, rekrutacja trwa od dziesięciu lat. Ludziom z Korei obiecano zwiększone porcje ryżu i wieczną wdzięczność dynastii Kim. 90% ich zarobków w systemie walutowym zasila budżet Korei Północnej. Taki model biznesowy działa od dziesięcioleci.

W sumie, według ONZ, w chwili obecnej firmy z Korei Północnej uczestniczą w rekrutacji pracowników, wysyłając za granicę od 50 do 100 tys. obywateli KRLD. Na ogół pracują oni w Rosji, na Bliskim Wschodzie i w Chinach.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. arthur 03.04.2017 21:40

    Co jest tajemnicą poliszynela. I to od wielu lat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.