Rosja tworzy pociski z technologią sztucznej inteligencji

Opublikowano: 07.08.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 464

Zdaniem producentów broni, Rosja chce rozwijać nową generację pocisków z wbudowanym systemem sztucznej inteligencji. Broń będzie w stanie samodzielnie wybierać cel, będąc jeszcze większym zagrożeniem.

Dzisiejsza najbardziej zaawansowana broń jest w stanie podejmować samodzielne decyzje za pomocą wbudowanych czujników i narzędzi. Mimo, że broń wykorzystuje jakiegoś rodzaju sztuczną inteligencję, nie ma możliwości wybierania celów, które zostaną zneutralizowane.

Tymczasem Rosja stara się pogłębić zastosowanie sztucznej inteligencji w swoich militariach, nie jest zresztą jedyna – Stany Zjednoczone planują włączenie sztucznej inteligencji do przeciwokrętowych pocisków manewrujących dalekiego zasięgu, a Chiny pracują nad własną bronią zasilaną sztuczną inteligencją.

„Praca w tej dziedzinie jest już w toku” – powiedział dyrektor zarządzający taktycznymi pociskami rakietowymi, Boris Obnosov – „Na dzień dzisiejszy osiągnęliśmy już pewne sukcesy, ale dotarcie do zamierzonego celu wymaga nadal kilku lat pracy”.

Wielu ekspertów ostrzega przed zagrożeniami sztucznej inteligencji wobec ludzkości, a włączanie jej do broni na pewno nie pomaga rozwiać tych obaw. Przyszłość wojen nie wydaje się być jednak odporna na postęp technologiczny.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Futurism.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Konter 07.08.2017 10:27

    Ludzie naoglądali się za dużo Holywoodzkich filmów, czytają “sztuczna inteligencja” i już w głowie mają bunt maszyn.

  2. emigrant001 07.08.2017 14:28

    Jeśli “sztuczna inteligencja” zastąpi kiedyś osobę jak Stanisław Pietrow to wojna wybuchnie bez udziału czynnika ludzkiego.
    Co ciekawe postać, która uratowała świat przed nuklearnym kataklizmem nie doczekała nagrody nobla a Obama taką otrzymał.
    Aby zlikwidować gatunek ludzki nie potrzebny jest bunt maszyn, wystarczy błąd programu w jednej, tej od nuklearnego guzika.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.