Rosja testuje pociski wydrukowane w drukarce 3D

Opublikowano: 13.11.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 283

Rosyjski fundusz badań perspektywicznych przeprowadził badania z wykorzystaniem kul wydrukowanych w drukarce 3D. Testy wykazały, że amunicja niczym nie ustępuje tradycyjnym nabojom.

W trakcie drukowania kul była używana technologia laserowego utrwalania. Jest coraz szerzej stosowana w metalurgii hi-tech, gdzie konieczne jest, by wykonywać skomplikowane przyrządy w trybie przyspieszonym.

Technologia laserowego utrwalania jest najbardziej opłacalnym sposobem tworzenia produktów i serii małych detali. Od pomysłu, przed wdrożeniem, projekt przechodzi minimalny czas testowy. Testy kul PSL wydrukowanych w drukarce 3D zostały przeprowadzone przez odpowiednich specjalistów. W trakcie testów wykazano, że nie ma właściwie żadnej różnicy między jakością kul wydrukowanych w 3D, a zwykłych kul.

Deweloperzy udowodnili, że ich produkt posiada wszelkie niezbędne cechy funkcjonalne. Naukowcy są przekonani, że istnieje możliwość rozwoju technologii produkcji na skalę przemysłową, mają być produkowane kule i inne trudne, szczegółowe konstrukcje.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Zaczarowany ołówek :D

Tom
Użytkownik
Tom

Artykuł trochę na miarę pudelka – co mnie to interesuje, że ktoś zmienia technologię wytwarzania pocisków? Po drugie autor artykułu nie zna się na temacie o którym napisał – jeśli ktoś nie wie, to kula jest okrągła, a te pociski nie są kulami, bo są bliższe stożkowi, niż kuli. “ROSJA TESTUJE POCISKI WYDRUKOWANE W DRUKARCE 3D Niczym nie ustępują tradycyjnym nabojom.” Znowu autor pokazuje, że nie wie, co to jest nabój i co to jest pocisk