Rosja szykuje się do wojny?

Opublikowano: 03.01.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 214

Już pod koniec stycznia na wodach morza Śródziemnego i morza Czarnego odbędą się największe od wielu lat manewry wszystkich flot Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej. Ćwiczone będą m.in. przygotowania do desant wojsk.

W ćwiczeniach będzie uczestniczyć flota Północna, Bałtycka, Czarnomorska oraz flota Oceanu Spokojnego. Resort obrony Federacji Rosyjskiej chwali się, że będą to największe od dziesięcioleci ćwiczenia Marynarki Wojennej.

Oficjalnie głównym celem manewrów ma być przećwiczenie tworzenia mieszanej grupy wojsk poza granicami Federacji Rosyjskiej. Rosyjski resort obrony wyjaśnia, że ćwiczony będzie m.in. załadunek piechoty morskiej i żołnierzy wojsk powietrzno-desantowych na okręty desantowe z niezabudowanego wybrzeża Północnego Kaukazu.

Część okrętów rosyjskiej Marynarki Wojennej zmierza już w kierunku syryjskiego portu Tartus, gdzie mieści się baza zaopatrzeniowa Marynarki Wojennej FR. Tartus to jedyny punkt wsparcia logistycznego floty Rosji na Morzu Śródziemnym. Według nieoficjalnych informacji wysłane tam okręty mogą wesprzeć ewakuację liczącego około 100 osób rosyjskiego personelu bazy w obliczu coraz trudniejszej sytuacji syryjskiego reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

Opracowanie: pł
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

“”””Według nieoficjalnych informacji wysłane tam okręty mogą wesprzeć ewakuację liczącego około 100 osób rosyjskiego personelu bazy w obliczu coraz trudniejszej sytuacji syryjskiego reżimu prezydenta Baszara el-Asada.””””
Bardziej kretyńskiego tekstu manipulanci nie potrafia wymysleć… Dla ewakuacji 100 ludzi, wysyłają potencjał, gotowy stawić czoła wszystkiemu co wojskowe NATO na morzu śrudziemnym???? A jak ma sie ta mobilizacja do słow Ławrowa, że ROSJA nie dopuści do scenariusza Libijskiego w Syrii…
Chyba nie o ewakuację tu idzie, a o pokaz siły, że nie żartuja…

jur56
Użytkownik
jur56

Owszem największe od dziesięcioleci / co najmniej dwóch / , ale biorą w nich tylko pojedyncze okręty flot , a nie całe floty . Jedynym ich celem jest sprawdzenie czasu jaki floty potrzebują na tzw . projekcję siły w wybranym rejonie . Ale wystarczy zerknąć na mapę Świata , żeby zorientować się , że floty w przypadku konfliktu globalnego nie mogą ze sobą współdziałać , a wynika to z faktu , że każda z flot jest blokowana / cieśninami kontrolowanymi przez potencjalnych wrogów /na swoim teatrze działań .

Adalb
Użytkownik
Adalb

Głupi jest też tytuł artykułu “Rosja szykuje się do wojny ?” – to jest manipulacja bo Rosja szykuje się do wojny organizując ćwiczenia swojej marynarki wojennej. Natomiast US-raj jako źródło wolności i demokracji , bombardując Irak, wspomagając bandytów w Libii, okupując Afgan – wykonuje “misje” – czyli w :USArmy, USMarine, USAirForce – są sami “misjonarze pokojowi”. A Rosja szykuje się do wojny ?

fugazi
Użytkownik
fugazi

wojand7:słuszna konkluzja.Poza tym wszyscy ostatnio jakieś ćwiczenia lub manewry odstawiają.Żałosny świat i najbardziej żałosne,że trzeba się w tym jakoś odnaleźć,jakoś żyć…No i wszyscy jakoś w to jesteśmy uwikłani i współodpowiedzialni.

Adalb
Użytkownik
Adalb

fugazi – a czy mamy inne wyjście. Jak kiedyś w kabarecie powiedział Bohdan Smoleń o Bolku “urodził się bo nie miał innego wyjscia”.

fugazi
Użytkownik
fugazi

No właśnie cały dramat w tym,że nie