Rosja stworzy własną stację kosmiczną i opuści ISS

Opublikowano: 21.04.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2434

Rosja wycofa się z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) po osiągnięciu planowanej żywotności w 2024 roku i pracuje nad nową stacją, która ją zastąpi.

Mało kto pamięta jeszcze, że pierwotnie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna miała działać do 2015 roku. Data ta, została przesunięta do 2020 roku, a obecnie mówi się już o 2024 roku. W ciągu najbliższych trzech lat, rosyjscy kosmonauci przeprowadzą konserwację ISS, po czym zapadnie ostateczna decyzja o wyjściu z programu.

Władimir Sołowjew, starszy urzędnik pracujący nad rozwojem rosyjskiego modułu ISS, powiedział, że kilka elementów stacji miało został uszkodzony nie do wymiany. Wielokrotnie dochodziło tam do problemów z systemem dostarczania tlenu Electron-VM, awariami toalety, czy widocznymi pęknięciami w kadłubie.

Zamiennik, zwany Rosyjską Stacją Kosmiczną Orbital, lub ROSS, będzie składał się z od trzech do siedmiu modułów. Stacja ma obejmować moduł podstawowy, moduł produkcyjny, kabinę logistyczną, kabinę platformową do montażu, wodowania i naprawy oraz kabinę handlową, która może pomieścić czterech turystów kosmicznych. Naturalnie, tego typu wycieczka nie będzie tania i będzie dostępna wyłącznie dla najbogatszych. Koszt budowy i utrzymania rosyjskiej stacji szacuje się obecnie na 5-6 miliardów dolarów.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.