Rosja straci finał Ligi Mistrzów

Opublikowano: 25.02.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 793

Finałowy mecz najbardziej prestiżowych rozgrywek klubów piłkarskich nie odbędzie się w Sankt Petersburgu. Taka jest decyzja europejskiej federacji piłkarskiej w odpowiedzi na inwazję wojsk Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Możliwe, że to dopiero początek sportowych retorsji, jakie dotkną Rosję.

W czwartek popołudniu UEFA wydała komunikat, w którym potępiła agresję rosyjską i wyraziła solidarność z Ukrainą. Zapowiedziała też, że wszystkie decyzje w tej sprawie zapadną w piątek. „UEFA, jako organ zarządzający europejską piłką nożną, niestrudzenie pracuje nad rozwojem i promocją piłki nożnej zgodnie ze wspólnymi europejskimi wartościami, takimi jak pokój i poszanowanie praw człowieka, w duchu Karty Olimpijskiej” – czytamy w oświadczeniu.

Sprawa jest już jednak w zasadzie przesądzona. „Associated Press” podaje, że decyzją, która zapadnie na tym posiedzeniu, jest odebranie Rosji prawa do organizacji finału Ligi Mistrzów. Finał tegorocznej edycji turnieju pierwotnie miał odbyć się na stadionie „Gazprom Arena” w Sankt Petersburgu.

To nie koniec reakcji. UEFA rozważa wykluczenie Rosji z rozgrywek kontynentalnych. Podobnie jak światowa federacji FiFA, która oświadczyła, że monitoruje sytuacje.

„Przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem, a FIFA wzywa wszystkie strony do przywrócenia pokoju poprzez konstruktywny dialog. FIFA nadal wyraża również solidarność z ludźmi dotkniętymi tym konfliktem” — napisano w komunikacie.

Decyzję podjął też Polski Związek Piłki Nożnej – nasza reprezentacja nie poleci na mecz barażowy o awans na mistrzostwa europy, zaplanowany na marzec w Moskwie. PZPN wydał wspólny komunikat z federacjami – szwedzką i czeską, które również biorą udział w barażowej dogrywce.

Niemiecki klub z Gelsenkirchen, Schalke 04 rozwiązał umowę sponsorską z Gazpromem. Logo rosyjskiego koncernu zniknie z koszulek piłkarzy.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.