Rosja rozpoczyna śledztwo ws. ataku na ambasadora w Polsce

Opublikowano: 20.05.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1242

Rosja wszczęła śledztwo w sprawie ataku na Siergieja Andriejewa, do którego doszło 9 maja. O sprawie poinformowała agencja informacyjna TASS.

„Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął sprawę karną w sprawie ataku na ambasadora Rosji w Polsce” – czytamy w oświadczeniu, które opublikowała agencja TASS.

Rosyjscy śledczy ustalili, że „obywatelka Ukrainy Irina Zemlana oraz inne niezidentyfikowane osoby zaatakowały ambasadora Federacji Rosyjskiej w RP, oblewając jego twarz i ubranie czerwonym płynem, zrywając mu okulary i wstążkę św. Jerzego podczas ceremonii złożenia wieńca na cmentarzu pamięci żołnierzy radzieckich w Warszawie 9 maja 2022 r.”. Według Moskwy, akcja miała na celu „skomplikowanie stosunków międzynarodowych między Rosją a Rzeczpospolitą Polską”.

Komitet stwierdził, że zgodnie z postanowieniami „Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych” „państwo przyjmujące jest zobowiązane do traktowania urzędnika dyplomatycznego z należytym szacunkiem i podjęcia wszelkich odpowiednich środków w celu zapobieżenia jakimkolwiek atakom na jego osobę, wolność lub godność”. „Ataki na osoby podlegające ochronione międzynarodowo muszą być ściśle ścigane. Aby postawić sprawców przed wymiarem sprawiedliwości, Federacja Rosyjska wykorzysta wszystkie dostępne mechanizmy prawne i dyplomatyczne” – czytamy w oświadczeniu.

Autorstwo: Dariusz Kloch
Na podstawie: Do Rzeczy
Źródło: MediaNarodowe.com

15

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kufel10 20.05.2022 22:28

    Nie nieładnie się stało ale nikt z prawdziwych Polaków by tego nie zrobił, to celowa zagrywka (wiadomo jakiego) plugastwa i ich nędznych wyrobników.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.