Rosja rozmieści „Iskandery” w Kaliningradzie i na Krymie?

Opublikowano: 25.06.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 563

Rosja może rozmieścić pociski balistyczne krótkiego zasięgu „Iskander-M” na Krymie i w Kaliningradzie, donosi Reuters powołując się na starszego pracownika naukowego Centrum Analiz Strategii i Technologii Michaiła Barabanowa i dyrektora Centrum Koniunktury Strategicznej Iwana Konowałowa.

„Myślę, że Kreml oficjalnie wystąpi z decyzją w sprawie rozmieszczenia „Iskanderów” w Kaliningradzie do 2018 lub 2019 roku, kiedy zaczną funkcjonować elementy obrony przeciwrakietowej w Polsce” — powiedział Barabanow.

Według niego systemy rakietowe, które Rosja może rozmieścić w Kaliningradzie, nie będą wyposażone w pociski z głowicami nuklearnymi. Jednak Barabanow dodał, że „w razie potrzeby” strona rosyjska może zdecydować się na taki krok.

W połowie kwietnia w obwodzie astrachańskim w ramach ćwiczeń na poligonie Kapustin Jar został przeprowadzony bojowy wystrzał rakiety z systemu „Iskander-M”.

Tymczasem dowódca sił USA w Europie uważa, że jeśli Rosja zaatakuje państwa bałtyckie, NATO ich nie uratuje. Rosja może zająć państwa bałtyckie szybciej niż bylibyśmy w stanie tam przybyć, aby je bronić – powiedział.

Hodges uznał za realistyczne obliczenia szeregu analityków, którzy uważają, że rosyjska armia teoretycznie potrzebowałaby od 36 do 60 godzin, aby zająć stolice państw bałtyckich — pisze Zeit.

Poza tym naczelny dowódca oznajmił, że podczas ćwiczeń Anakonda w Polsce wyjawiono niewystarczającą koordynację państw członkowskich bloku podczas przerzucenia ciężkiego sprzętu z zachodu na wschód Europy.

Wczoraj Hodges oświadczył, że straszy go szybkość przemieszczania się rosyjskich wojsk razem ze sprzętem na ogromne odległości.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.