Rosja przyjmuje białych imigrantów z RPA

Opublikowano: 12.03.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1200

W zasadzie uważa się, że Rosja nie jest krajem, do którego ktoś emigruje. W Polsce żyje mit Chińczyków zaludniających Syberię aż po Ural, a emigracja na wschód od Polski jest tylko żartem.

Od paru lat Rosja namawia afrykańskich białych farmerów do imigracji do Rosji i zagospodarowanie rozległych rosyjskich ziem. Warunkiem jest posiadanie 100 000 USD na zagospodarowanie. Powoli to się realizuje. Jak podają jest 15 tys. aplikacji w trakcie realizacji. Cała biała Afryka ma uproszczenia wizowe.

Innym przykładem są rosyjscy Niemcy, którzy z powodów religijnych przed wiekami osiedlili się w Rosji jeszcze za czasów carskich, a część to jeszcze jakieś pozostałości jenieckie po Drugiej Wojnie. Po upadku władzy sowieckiej większość ruszyła do Niemiec, ale po zapoznaniu się z liberalizmem zachodnich część zdecydowała się wrócić, ale niektórym powrót się nie udał, więc znowu wyjechali. I tak rosyjscy Niemcy tułają się między Rosją i Niemcami.

Oczywiście propaganda zachodnia nie sprzyja temu, aby do Rosji emigrować. Faktem jednak jest, że Rosja ma program dla imigrantów z kierunków zachodnich i południowo-zachodnich. A ci co próbują opisują swoje doświadczenia opisują je nawet jako pozytywne.

Swoją drogą to jest niezwykle ciekawe zjawisko w dzisiejszym świecie. Oczywiście Putin stworzył możliwości, że każdy urodzony w ZSRR ma prawo do obywatelstwa w Rosji i z tego skorzystali ci, którzy mieszkając w byłych republikach czuli się Rosjanami i tych przybyło około 15 mln. Emigracja z innych stref politycznych do Rosji jest jednak nowością.

Oprócz Afrykanerów do Rosji wracają „rosyjscy Amysze” czyli staroobrzędowcy, taki odłam prawosławia, który nie uznał zmian w cerkwi i wyjechał przed wiekami z Rosji. Oni wracają aż z Urugwaju, mieszkali tam setki lat i ciągle mówią po rosyjsku. Zakładają nową wieś w Rosji.

A ci staroobrzędowcy są też w Polsce i… na Alasce.

Autorstwo: Anna-PK
Na podstawie: YouTube.com [1] [2], FinGlobal.com, IsraelNationalNews.com
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o